Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Homojen Polimerizasyon Sistemleri

Konu

#1
Homojen polimerizasyon sistemleri nedir? Homojen polimerizasyon sistemleri nelerdir? Homojen polimerizasyon sistemleri nasıl çalışır? Homojen polimerizasyon sistemlerinde kimyasal tepkime nasıldır? Homojen polimerizasyon sistemlerinin artıları nelerdir? Homojen polimerizasyon sistemlerinin eksileri nelerdir? Homojen polimerizasyon sistemleri nerelerde kullanılırlar? Homojen polimerizasyon sistemlerinin avantajları nelerdir? Homojen polimerizasyon sistemlerinin dezavantajları nelerdir? 

Yığın polimerizasyonun da çözücü kullanılmadığı için, çözücünün polimerden uzaklaştırılması ya da geri kazanılması gibi ekonomik dezavantajlar söz konusu değildir. Ancak tepkimeye girmemiş monomerin polimerden uzaklaştırılması gerekir. Isı aktarım ve yüksek viskozite problemleri çözelti polimerizasyonu tekniğiyle azaltılabilir. Ayrıca, çözücü varlığinda, çözücüye zincir transfer tepkimeleri sonucu polimerin molekül ağırlı etkilenir. Ürün fiyatını arttırıcı bu tür problemlere karşın, çözelti polimerizasyonu tekniğinden endüstride bazı özel polimerlerin üretilmesinde yararlanılır. Ortama katılacak inert bir çözücü ısı aktarımını kolaylaştırırken, polimerizasyon ortamının viskozitesini de düşürür. Çözücünün polimerizasyon sonunda ortamdan uzaklaştırılması gerekli olduğu için çözücünün kaynama noktası ekonomik perspektiften önemlidir.

Homojen polimerizasyon sistemlerinden daha çok laboratuvarlarda yararlanılır. Metil metakrilat gibi sıvı bir monomer, direk olarak deney tüpleri içinde başlatıcı katılarak ısı ile polimerleştirilebilir. Küçük deney tüplerinde bu sorunlar pek önemli olmasa da büyük miktarlardaki endüstriyel üretimlerde zorluklar yaratır.  Polimerizasyon sonucu deney tüpünün şeklini almış, şeffaf bir plastik elde edilir. Yığın polimerizasyonu (bulk polimerizasyon) olarak bilinen ve saf monomerin kullanıldığı bu teknikte, ısı aktarımı ve polimerizasyon sonuna doğru ortam viskozitesinin yükselmesi (jel etkisi) iki temel sorundur. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task