Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

İçten Yanmalı Motor Tiplerinin Ortalama Verimlilik Değerleri

Konu

#1
İçten yanmalı motorlar çok çeşitli türlerde günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Aynı şekilde elektrikli motorların otomotiv dünyasına girişi ise hızla devam etmektedir. İçten yanmalı motorların elektrikli motorlara göre verimleri çok düşüktür çünkü içten yanmalı motorlarda ısı transferi hadisesi, ki,myasal enerjinin mekanik enerjiye dönüşümünde ciddi bir kayıp meydana getirmektedir. Peki genel kullanım amaçlarında kullanılırken içten yanmalı motorl tiplerinin verimilikleri ortalama nedir? Hangi içten yanmalı motorun verimlilği en yüksektir. Hangi içten yanmalı motorun verimliliği en düşüktür?


- Dizel motorunun ortalama verimi: 0.40-0.50 

- Gaz türbini ortalama verimi: 0.354

- Buhar türbini ortalama verimi: 0.28 

- Buhar makinesinin ortalama verimi: 0.16 

Görülen o ki dizel motorlarının verimleri, diğer içten yanmalı motor tiplerinin verimlerine göre ciddi anlamda yüksek.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task