Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Isı Transferinde Farklı Dalgaboylarında Işınım Yayma Gücü

Konu

#1
Isı transferinde farklı dalgaboylarında ışınım yayma gücü nedir? Isı transferinde farklı dalgaboylarında ışınım yayma gücü nasıl hesaplanır? Isı transferinde farklı dalgaboylarında ışınım yayma gücü nerelerde kullanılır? Isı transferinde farklı dalgaboylarında ışınım yayma gücü ne demektir? Isı transferinde farklı dalgaboylarında ışınım yayma gücü hesapları nasıl yapılır? 

[Resim: Screenshot_3-15.png]

Gri cisimlerin en önemli olan özelliği; spektral yayıcılık değerinin, dalga boyundan bağımsız olmasıdır. Spektral yayıcılık (ελ), cismin spektral yayma gücünün, aynı sıcaklık ve dalga boyundaki siyah cismin yayma gücüne oranı. Isı ışınımı problemlerinde genelde, belirli dalga boyu aralıklarında siyah bir cisimden yayılan enerjinin, bütün dalga boyu aralıklarında yayılan enerjiye oranı göz önüne alınır. Gerçek cisimlerde yayıcılık değeri genelde sabit olmamakla beraber, pek çok gerçek cisim için gri cisim kabulü yaygın olarak benimsenmiştir. Bu kabulden dolayı oluşacak hata çok düşük seviyelerdedir. Arak aşağıda belirtilen denklem vasıtası ile tanımlanır. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Yüzeyüstü Harici Akışlarda Isı Transferi Analizi
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task