Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Isı Transferinde Yutma Yansıma ve Geçirgenlik

Konu

#1
Isı transferinde yutma nedir? Isı transferinde geçirgenlik nedir? Isı transferinde yansıma nedir? Isı transferinde yutma nasıl hesaplanır? Isı transferinde geçirgenlik nasıl hesaplanır? Isı transferinde yansıma nasıl hesaplanır? Isı transferinde yutma ne anlama gelir? Isı transferinde yansıma ne anlama gelir? Isı transferinde geçirgenlik ne anlama gelir? 

[Resim: Screenshot_1-12.png]

Bir cismin yüzeyine gelen ışınımın bir bölümü yansır, bir bölümü cismin içerisinde yutulur, geri kalan kısmı ise cismi geçerek terk eder. Cismin, yutma, yayma ve geçirgenlik katsayıları arasındaki ilişkiyi belirleyen denkleme ulaşmak için, enerjinin korunumu ilkesi uygulanırsa, ).(... τα ρτ αρ ++=++= QQQQQ elde edilir. Söz konusu denklemden, cismin katsayıları arasındaki ilişkiyi belirleyen 1=++ τα ρ

bağıntısına kolayca ulaşılabilir.

Benzer Konular:

Pilotsuz Şofben Nedir? Pilotsuz Şofbenler Nasıl Çalışırlar?


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da