Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

İzolatör Nedir? İzolatörler Ne İşe Yararlar?

Konu

#1
Elektrik şebekelerinde izolatörler nedir? Elektrik şebekelerinde izolatörler ne işe yararlar? Elektrik şebekelerinde izolatörler hangi malzemelerden üretilirler? Elektrik şebekelerinde izolatörler nelerdir? Elektrik şebekelerinde izolatörler nasıl kullanılırlar? 

Bunlara ilaveten, epoksi reçineli izolatörler ve son dönemde geliştirilen silikon kompozit izolatörler de yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. İzolatörlerin, iletkenlere gelebilecek yükleri emniyetli bir biçimde taşıyabilmeleri için mekaniksel dayanımlarının da iyi olması gerekir.

[Resim: Screenshot_7-2.png]

Enerji nakil hatlarını ve baraları,toprağa karşı yalıtan vemekanik yükleri taşıyan elemanlara izolatör denir. İzolatörler, elektrik akımına karşı büyük direnç gösteren ve sıcak/soğuk hava koşullarına dayanıklı malzemeler olan, porselen ve camdan imal edilirler. 

Benzer Konular:

Elektrik Şebekelerinde Kullanılan İletken Çeşitleri


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task