Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Kabul Örneklemesinde Risk

Konu

#1
Kabul örneklemesinde risk nedir? Kabul örneklemesinde risk nasıl alınır? Kabul örneklemesinde risk nelere bağlıdır? Kabul örneklemesinde risk nasıldır? Kabul örneklemesinde riskler nelerdir? Kabul örneklemesinde risk sistemi nasıl çalışır?

Ne örnekleme ne de %100 kontrol, bir partideki tüm kusurlu ürünlerin bulunacağını garanti edemez. Örneklemede tüm partinin şartlarını tam olarak yansıtamama riski bulunmaktadır. Herhangi bir kabul örneklemesinde yanlış karar alma riski istatistiksel anlamda aşağıda belirtilen tabloda verildiği gibi ifade edilebilir. %100 kontrolde ise monotonluk ve diğer faktörlerin etkisiyle kontrol elemanlarının bazı kusurlu ürünleri gözden kaçırmalarından kaynaklanan risk söz konusudur. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Kalite Kontrol Proseslerinde Veri Toplama


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 02-02-2020, 12:23 PM, Düzenleyen: UğurUygun.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da