Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Kademeli Tornalama İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Konu

#1
Kademeli tornalama işlemi nedir? Kademeli tornalama işlemi nerelerde uygulanır? Kademeli tornalama işlemi hangi parçalara uygulanır? Kademeli tornalama işlemi nasıl yapılır? Kademeli tornalama işlemi nasıl gerçekleştirilir? Kademeli tornalama işleminin amacı nedir? Kademeli tornalama işlemi neden uygulanır? Kademeli tornalama işleminde ne tür kalemler kullanılır? Kademeli tornalama işleminin artıları nelerdir? Kademeli tornalama işleminin eksileri nelerdir? Kademeli tornalama işleminin avantajları nelerdir? Kademeli tornalama işleminin dezavantajları nelerdir? 

İş parçasının salgısını kontrol etme

[Resim: Screenshot_14-10.png]

İş parçasının salgısı her tornalama işlemine başlamadan kontrol edilmeli, salgılı iş parçaları işlenmemeli, tornalama işlemi salgısı giderildikten sonra yapılmalıdır. Salgı kontrolü, nedenleri ve çözümleri silindirik tornalama konusunda anlatılmıştır.

Bağlama işleminden önce parçanın alın yüzeyi tornalanıp punta deliği açılması gerekir. Parçanın bir ucu ayna ayaklarına, diğer ucu açılan punta deliği yardımı ile gezer puntaya bağlanır. İş parçalarına kademeli tornalama yapabilmek için silindirik tornalamada olduğu gibi bir noktadan yataklayarak ve destekleyerek ayna punta arasına bağlanır. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Punta Matkabı İle Delmede Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task