Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Kalite Kontrolde Düzeltme/Arıtma Muayenesi

Konu

#1
Kalite kontrolde düzeltme muayenesi nedir? Kalite kontrolde düzeltme muayenesi nasıl hesaplanır? Kalite kontrolde düzeltme muayenesi  nasıl gerçekleştirilir? Kalite kontrolde düzeltme muayenesi nasıl elde edilir? Kalite kontrolde arıtma muayenesi nedir? Kalite kontrolde arıtma muayenesi nasıl yapılır? Kalite kontrolde arıtma muayenesi nasıl hesaplanır? 

Netice olarak giden partilerin kalitesi çok iyi olacaktır. Böylece, gelen partilerin kalitesi çok iyi veya çok Fena ise giden partilerin kalitesi çok iyi olacaktır. fasıla kalitede ise giden partilerin kalitesinin en Fena olduğu bir kıymet vardır. Bu değere vasat çıkan nitelik limiti (Average Outgoing Quality Limit-AOQL) denir. Çıkan partilerin AOQ’si gelen partilerin kalitesine bağlıdır. şayet nitelik çok iyiyse, partilerin çoğu kabul edilecek ve giden partilerin kalitesi de çok iyi olacaktır.  Diğer taraftan gelen partilerin kalitesi çok Fena ise partilerin çoğu reddedilecek ve düzeltme muayenesine gitmek zorunda kalacaktır. Burada kusurlu ürünler bulunarak değiştirilecektir. 

[Resim: Screenshot_15-3.png]

Reddedilen partiler üzerinde %100 muayene uygulandığından ve Müsait olmayan ürünler iyi ürünlerle değiştirildiğinden, kabul edilen partilerin kalitesi gelen partilerin kalitesinden henüz iyi olacaktır. Bu Yepyeni nitelik düzeyine vasat Çıkan/ Giden nitelik (Average Outgoing Quality-AOQ) denir. AOQ Biricik bir partinin değil, bir Küme partinin kalitesiyle ilgilenir. Kabul örneklemesi programları Çoğunlukla partiler reddedildiğinde düzeltici faaliyeti gerektirir. Bu düzeltici etkinlik satıcıyla yapılan kontratlarda Koşul koşulur Veyahut standart bir prosedürün parçasıdır. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Kabul Örneklemesinde Risk
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task