Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Kapı sürgülerinin imalatı

Konu

#1
Selamlar, mekatronik son sınıf öğrencisiyim, şu sıralar üretim yöntemlerini araştırıyorum. Resmini verdiğim kapı sürgüleri nasıl imal ediliyor?
Cevapla
#2
Ela aldığın nokta önemli üretim olarak bir çok yolu var. Kendinize bazı sorular sormalısınız ?

- Bu ürün tek seferlik mi üretilecek ?
- Bu ürün seri üretim de mi üretilecek ?

Bu iki sorunun cevabı size farklı şeylere yönlendirilir. Her şeyin tek cevabı olmaz.Yukarıdaki cevabı verdikten sonra üretim yollarını araştırmalısınız. Malzemesine kadar her şey önemlidir. Örneğin bükme yöntemiyle birden fazla üretip montaj yapılabilir, talaşlı imalat ile üretilebilir(cnc). Abartırsak döküm yoluyla yapılıp arkasından talaş kaldırmayla son işlemler bile yapılabilir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task