Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Karıştırma Tamburu Nedir? Ne İşe Yarar?

Konu

#1
Sinterleme işlemlerinde kullanılan karıştırma tamburları nedir? Sinterleme işlemlerinde kullanılan karıştırma tamburları ne işe yarar? Sinterleme işlemlerinde kullanılan karıştırma tamburlarının görevi nedir? Sinterleme işlemlerinde kullanılan karıştırma tamburları nasıl kullanılır? Sinterleme işlemlerinde kullanılan karıştırma tamburları nasıl çalışır? Sinterleme işlemlerinde kullanılan karıştırma tamburlarının çalışma mekanizması nasıldır? Sinterleme işlemlerinde kullanılan karıştırma tamburlarının kullanımı nasıldır? Sinterleme işlemlerinde kullanılan karıştırma tamburları nerelerde bulunur? 

Sinter harmanlarının karıştırılması, rutubetlendirilmesi ve kabartılması silindirik karıştırma tamburlarında yapılır. Karışımın iyi olması, malzemenin iyi kabarması ve borunun doluluk miktarı % 10–20 oranında olmalıdır.

Harmanın nemlendirilmesi için gereken su tambura bağlanan boru ucundaki deliklerden veya fıskiyelerden tambura verilir.

Tamburlu karıştırıcı ve şutun içi aşınma plakalılarıyla kaplanmıştır.

Taşıyıcı, kılavuz röleler, dişlinin mili ve ilgili kısımları basınçlı yağ ile yağlanır. Çember dişlisi katı yağile redaktörler ve dişli kalplin ince yağile yağlanır.


Karıştırıcı bir tamburu andırmaktadır. Tamburun eksensel yönde kaymasını engellemek için kılavuz röleler konulmuştur.

Tambur hareketini silindirik redaktör üstündeki elektrik motorlarından alır. Tambur üstündeki bandajlarla rölelere, rölelerin aksları rulmanlara oturmaktadır. Bandajlardan bir tanesine çember dişli tespit ettirilmiştir. 

Harman malzemesi tambura şutla yüklenir. Şuta malzemenin yapışmaması için şut elektrovibro besleyici ile çalıştırılır.

Tambur içerisindeki malzeme şutlarla bantlı konveyörlerle bantlara boşaltılır. Bantlı konveyörler ise malzemeyi sinter makinesine boşaltır.

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Sinterleme İçin Cevher Silosu Nedir? Ne İşe Yarar?

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Kok Tozu, Sinter Tozu ve Elektro Filtre Tozu Nedir?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task