Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Katılma Polimerizasyonu Nedir?

Konu

#1
Polimerizasyon plastik sanayinde bolca kullanılan ve yararlanılan bir prosestir. Polimerizasyonu çeşitli dalları mevcuttur. Polimerizasyonun da bu çeşitli dallarından bir tanesi de katılma polimerizasyonudur. Katılma polimerzasyonu nedir? Katılma polimerizasyonu nerede kullanılır? Katılma polimerizasyonuyla ne üretilir?

Katılma polimerizasyonu, diğer zincir tepkimeleri gibi başlama, büyüme ve sonlanma adımlarını izler Katılma polimerizasyonu için en ideal monomerler doymam ış yapıda olan vinil bileşikleridir (CH2=CHR). Çift bağ içeren bu bileşikler, z-bağlarmın özelliği sebebiyle, serbest radikalik başlatıcılarla ya da iyonik başlatıcılarla kolayca etkileşerek polimerleşmeyi sağlayacak aktif merkezler verirler. Z . Başlatıcı türünün seçimi monomerin kimyasal yap ısıyla yakından ilişkilidir. Başlatıcının etkisiyle rc-bağı homolitik ya da heterolitik açılmaya uğrayabilir. incir büyümesi, aktif merkezlerin nötralleşmesine sebep olan sonlanma tepkimeleriyle son bulur.

Polimerizasyonun bir çeşidi olan katılma polimerizasyonu tam olarak bu anlama gelmektedir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task