Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Kaynak Alevinin Isıl Karakteristiği

Konu

#1
Kaynak alevinin ısıl karakteristiği nedir? Kaynak alevinin ısıl karakteristiği nasıldır? Kaynak alevinin ısıl karakteristiği ne şekildedir? Kaynak alevinin ısıl karakteristiğinde ne bulunur? Kaynak alevinin ısıl karakteristiğinin olayı nedir? Kaynak alevinin ısıl karakteristiği kaç derecedir? Kaynak alevinin ısıl karakteristiği değişir mi?

Isıl karakteristiği içersine kaynak alevindeki sıcaklık dağılımı da girer.  Kaynak gerçekleştirilirken malzemenin bölgesel olarak eritilmesini sağlamakta olan, kaynak alevinin ısıl karakteristiğidir. Bu sebepten bir kaynak alevinin alev sıcaklığının mümkün olduğu kadar yüksek ve hemde, ısıl değerinin de yüksek olması gerekir. 

[Resim: Screenshot_3-18.png]

Bu karakteristik, alevin kararlılık ve ayarlanabilme karakterini ifade eder.Alevin kararlılığı yanma hızı ve yanıcı gaz ile oksijenin karışım oranına bağlıdır. Alevin ayarlanabilirliği, gaz karışımının alevlenebilmesi beceriyi sınırlarına bağlıdır. 

Bir alevin ekonomik karakteristiği denilince kaynağın yapılma hızı, yanma için gerekli oksijen miktarı akla gelir. Kaynağın hızı, alev sıcaklığına bağlıdır. Oksijen miktarının artış göstermesi, maliyeti arttırır.

Kaynak yapılacak malzemenin cinsine göre nötr, oksitleyici alev gerekebilir Bu sebepten kaynak alevi istenilen karakteri alabilmelidir. 

Benzer Konular:

Kaynak Hortumu Nedir? Ne İşe Yarar? Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaynak Hamlaçlarının Kullanılmasında Dikkat Edilecek Unsurlar Nelerdir?

Kaynak Hamlacı Nedir? Üfleç Nedir? Şaloma Nedir?

Kaynak İşleminde Alev Geri Tepmesi Nedir? Nasıl Önlenir?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task