Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Kaynak İşleminde Önlük ve Eldiven Kullanımının Önemi

Konu

#1
Kaynak işleminde önlük ve eldiven kullanılır mı? Kaynak işleminde önlük ve eldiven neden kullanılır? Kaynak işleminde önlük ve eldiven kullanımı zorunlu mudur? Kaynak işleminde önlük ve eldiven kullanılmazsa ne olur? Kaynak işleminde önlük ve eldiven kullanımının sağladığı güvenlik nedir? Kaynak işleminde önlük ve eldiven kullanımı nasıldır?

[Resim: Screenshot_6-3.png]

Isı enerjisinin büyük çoğunluğu, kaynak alanının ergitilmesinde harcanır. Bir miktarı çevreye yayılır.  Kaynak maske ve camları konusunda bilgiler verilirken arkın meydana getirdiği enerjinin % 85’inin ısı, geri kalanın ışık enerjisi olarak açığa çıktığından bahsetmiştik. 


Kaynak sırasında ergimiş metal ve örtü damlacıkları etrafa saçılır. Bu tehlikeleri engellemek için özel deri eldiven, deri önlük, kaynakçı ayakkabısı vb. Koruyucu malzemeler kullanılır. Bu ergiyiklerin kaynakçıda yanmalara neden olabilir. Kaynak işleriyle uğraşan kişilerde koruyucu tedbirlerin alınmasının önemi büyüktür. 


Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da