Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Kaynak Makinesi Nedir?

Konu

#1
Kaynak makinesi nedir? Kaynak makinesi nasıl kullanılır? Kaynak makinesinin çeşitleri nelerdir? Kaynak makinesi ne tür işlem yapar? Kaynak makinesi kaç paradır? Kaynak makinesi fiyatı nedir? 

Paftalar (Kaynak ağızları) teflonla kaplıdır ve bu plastiğin paftaya yapışmasına engel olur. Teflon yüzeyler zedelenmemelidir. Zarar görürse paftanın görev yapmasını önler. Paftalar genelde makine soğukken bağlanmalıdır. Ancak çok gerektiğinde makine sıcakken çantada bulunan tornavida saplı pafta anahtarı vasıtası ile da değiştirilebilir. Paftalara başka anahtar veya cisim ile dokunulmamalıdır. Ara parçanın iç yüzeyi ile borunun dış yüzeyinin ısıtılıp birbiri içerisinde eritilip kaynatılarak birleştirmesi olayına “füzyoterm” olayı denir. Füzyoterm olayından sonra iki parça tek parçaya dönüşerek sağlam, kusursuz ve nitelikli bir sonuç elde edilir.

Kaynak takımı çantası normal ölçülerde ve kolaylıkla taşınabilir hacimde olup içindeki kaynak makinası 220 V ve 1200 W güçtedir. Anahtarın açılmasıyla termostat lambası yanar ve makine ısısı 260 0C ayarlıdır. Kaynak takım çantasında  16-125 boru çaplarına uygun paftalar olduğu gibi, talebe göre büyük çaplı boru paftalarıda temin edilebilir. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Temiz Su Tesisatı Nedir, Temiz Su Tesisatı Nasıl Olmalı?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task