Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Kaynak Pens ve Şasesi

Konu

#1
Kaynak işleminde pens nedir? Kaynak işleminde pens ne işe yarar? Kaynak işleminde pens nasıl kullanılır? Kaynak işleminde pensin amacı nedir? Kaynak işleminde pens nasıl tutulur? Kaynak işleminde pens çalışma prensibi nasıldır? Kaynak işleminde pens nasıl çalışır? Kaynak şasesi nedir? Kaynak şasesi nasıl çalışır? Kaynak şasesinin amacı nedir? Kaynak şasesi nasıl kullanılır? Kaynak şasesi ne işe yarar?

Kaynak için gereken arkın oluşabilmesi, elektrik akımının elektroda, oradan da iş parçasına iletilmesini gerektirir. Üretilen elektrot akımının kaynak elektroduna iletilmesi, burdan da iş parçasına yönlendirilmesi kaynak işleminin ana prensibini oluşturur. Gerek elektrodun kavranması gerekse kaynak dikişinin istenen şekilde biçimlendirilebilmesi için kaynak pensi adı verilen aparatlara ihtiyaç vardır. Makinelerin üretmiş olduğu kaynak akımı, kaynak kabloları aracılığıyla elektroda iletilir. 

[Resim: Screenshot_5.png]

Değişik iş parçalarının kaynak edilmesi sırasında çoğu kez şasenin yer değişmesi gerektiğinden, şasenin portatif bir düzenekte olması tercih edilir. Yer değişmesi kolay bir şase aparatı, mıknatıslı veya işkence türünde olabilir.

Şasenin iş parçasına direk olarak bağlanması gerekir. Bir metal kullanılarak şasenin iletim yapmasına mutlaka izin verilmemelidir.


[Resim: Screenshot_6.png]

Kaynak elektrodunun ark oluşturması için kaynak makinesinden alınan akımın diğer ucunu kaynak yerine birleştirmek için kullanılan bağlantıya kaynak şasesi denir. Şasenin kaynak yerine veya kaynak masasına bağlanması için değişik aparatlar mevcuttur.

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Kaynak Jeneratörü Nedir?

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Metallerde Boğma Nedir? Boğma Prosesinin Çeşitleri Nelerdir?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task