Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Kok Kömürü Nedir? Ne İşe Yarar? Nerelerde Kullanılır?

Konu

#1
Metalurjide kullanılan kok kömürü nedir? Metalurjide kullanılan kok kömürü ne işe yarar? Metalurjide kullanılan kok kömürü nerelerde kullanılır? Metalurjide kullanılan kok kömürünün kullanılöasındaki amaç nedir? Metalurjide kullanılan kok kömürü neden kullanılır? Metalurjide kullanılan kok kömürünün farkı nedir? Metalurjide kullanılan kok kömürünün özellikleri nelerdir? Metalurjide kullanılan kok kömürü nasıl üretilir? 

Yüksek Fırın Kokunda Aranan Özellikler 

Tane büyüklüğü 50-150 mm arasında olmalı. 

Rengi açık kurşuni olup, kırılan yüzeyi gümüş gibi parlak olmalıdır. İçindeki boşlukların toplamı en az % 50 olmalıdır. Sıkı ve sert olup, 1 cm² ye 120 kg basınca dayanabilmelidir. 

Kok Kömürünün Yüksek Fırındaki Fonksiyonu 

Fırın içindeki şarjın basınç ve ağırlığını taşır. Demir cevherinin redüklenmesini (dönüşümünü) sağlar.  Tüm şarjın ergimesi için gerekli ısıyı sağlar. Fırın içinde gaz geçirgenliğini sağlar. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Malzeme Konveyör Bandı Nedir? Ne İşe Yarar?


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 04-28-2020, 08:37 AM, Düzenleyen: ugurbey.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task