Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Kombine Güç Sistemleri - Akış Diyagramı için Yardımcı Olabilir misiniz? (Acil)

Konu

#1
Bu sorunun çözümüyle oluşacak akış diyagramı için yardımcı olabilir misiniz?
[Resim: V8DRUa.jpg]
#2
Arkadaşlar balık tutmayı öğrenmek istemiyor balık istiyor. Her biri google'de her dilde bulunmaktadır. Lütfen bizi de anlayın biz hayır kurumu değiliz, buradaki üyelerde hayır kurumu üyeleri değil. Her gün onlarca/yüzlerce soru siliyoruz. Bizler ücretsiz soru çözümleyen kurumlar değiliz. Kimse kalem oynatmadan soruları buraya atıyor.

Forum kurallarının 28. maddesine bakınız ; Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Soru & Cevap sisteminin kuralına bakanız ; Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Yönlendirme ; (Önce şekli çizmelisiniz. BASİT!)

1- Soru google'ye kütlesel debi, debi yazıp ilgili formülü bulup dört işlemi yapıyoruz.(google hesap makinesi yazabilirsiniz.)
2- Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
3- Zaten çok kolay... baştaki ısı sondaki ısı Big Grin da ne diyeyim.
4- Google'ye Önce kompresör sonra pompa işi hesabı formülü yazıyorsunuz.
5- Google...(Again.)
6- Bizzat denedim " birleşik çevrim" kelimesini aratarak bile sonuçlar çıkıyor yine google.
Not : Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!) buradan ve arama motorlarından yardım alabilirsin.

Lütfen hiç bir emek harcamadan cevaplara ulaşmayı bırakın. Böyle giderse başarısız mühendisler ülkesinden başka bir yere gidemeyeceğiz. Siz bir kişisiniz ama bizim nelere maruz kaldığımızı görseniz ülkenin haline acırsınız. Kalem oynatmadan üzerinde saatlerce düşünmeden sonu bulamadım diye insanlar mı ararsınız, yoksa soru resmini tüm platformlarda paylaşanlar mı ararsınız!
#3
arkadas balık tutmak için ilk adımı yapabilmek için yardım istiyor. Engin zekanla soruya bakarsan balık tutmanın ne oldugunu soru içeriğinde anlarsın.Sana soruyu coz demedım akıs dıyagramı cızmeye yardım eder misiniz dedim. Ve bununla ılgılı makaleler okudum termoodınamkı kıtabına baktım. Dogru akıs semasını olusturamadım. Engın zekanla demıssın ya önce şekli çiz basit diye sen cız bakalım yapabılyor musun ön yargın batsın .Ayrıca Ts dıyagramı, kompresor işi, pompa işi, türbin işi, eşansör vs bulmayı biliyorum. Ama sıstem tasarlamayı bılmıyorum. babanın hayrına soru çöz hayır kurumusun demedim sonuc olarak forum sıtesi burası ama ne yazıkkı senın gıbı yoneticısıde bulunan bır forum sıtesi. ön yargıları yapmayan bı birey olmanı öneririm tabi bunu yapabılcek kapasıten varsa.
Son Düzenleme: 06-12-2020, 11:20 AM, Düzenleyen: ykp135.
#4
(06-12-2020, 10:34 AM)ykp135 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)arkadas balık tutmak için  ilk adımı yapabilmek için yardım istiyor. Engin zekanla soruya bakarsan balık tutmanın ne oldugunu soru içeriğinde  anlarsın.Sana soruyu coz demedım akıs dıyagramı  cızmeye yardım eder misiniz dedim. Ve bununla ılgılı makaleler okudum termoodınamkı kıtabına baktım.  Dogru akıs semasını olusturamadım. Engın zekanla demıssın ya önce şekli çiz basit diye sen cız bakalım yapabılyor musun ön yargın batsın .Ayrıca Ts dıyagramı, kompresor işi, pompa işi, türbin işi, eşansör vs bulmayı biliyorum. Ama sıstem tasarlamayı bılmıyorum. babanın hayrına soru çöz  hayır kurumusun demedim sonuc olarak forum sıtesi burası ama ne  yazıkkı senın gıbı yoneticısıde bulunan bır forum sıtesi. ön yargıları yapmayan bı birey olmanı öneririm tabi bunu yapabılcek kapasıten varsa.

Öncelikle merhaba, burası sirk değil. Fikirlerinizi özgürce söyleyebilirsiniz hatta benim yönetim şeklimi beğenmediğinizi gösteren konu dahi açabillirsiniz. Söylediklerinizin dayanağı ve yazdıklarınızı yazmanıza yarayan mantık şu ; " Konuyla ilgili çözüm yaptığınızı, bu konuyla çok fazla makale okuduğunuzu dile getirmenizdir." Diğeri burası forum sitesi evet ama sizin gibi arkadaşlar forum kurallarını okumadığı için ben, sizden ve olaydan rahatsız olan herkesten özür diliyorum ama yinede  şu sorular ve yanıtlar doğuyor ?

1- Ben Allah mıyım ? Bu cevabınızda yaptığınız (makale okumalar, çalışmalar v.b) ben nereden bileyim ? Bunları konuda belirtmediğiniz sürece ben sizin bu soruya emek harcadığınızı veya zaman ayırdığınızı nereden bileyim. Lütfen rica ediyorum duygularla değil mantıki çıkarımlar yapalım. Sizler/Bizler geleceğin mühendisleri olacağız bu yüzden duygulardan önce gerçekçi şeylere bakmalıyız.
2- Diğer bir şey ise evet ben bu soruyu yapıyor veya yapamıyor olabilirim ama bu sizi ilgilendirmez. Ben yönetim kurallarını uygun bir şekilde davranıyorum yani olmaması gereken bir konuyu bile isteyerek yorumlayarak diğer insanların da görmesini istedim. (Normal şartlar bu sorunuz direk silinirdi.)( ve şahsen günde onlarca balık isteyen kişilerin konularını siliyorum siz bir kişisiniz ama ben günde binlerce ziyaretçi alan sitenin yönetiminde olarak mühendis adayı olan arkadaşlarımın bu tarz konularını gördükçe gerçekten çok üzülüyorum. Sizin konunuza hitaben değil ama öyle sorular var ki şöyle diyorsunuz ; " Sen bu soruyu soruyorsan lütfen okuma." işte ben bunları görebilecek taraftayım lütfen tek taraflı bakmayın.)
3- Lütfen araştırın ön yargının ne demek olduğunu ve insanların neden genel davrandığını öğrenmenizi istiyorum. Dünya sizin ve benim etrafımda dönmüyor. Sırf olay sizin konunuz da olduğu için peşin hüküm vermeyin ve benim hakkımda yargılara vararak ön yargılı davranmayın çünkü tek siz yoksunuz eğer ben forumda sizin gibi sadece cevap isteyen yüzlerce insan görmesem dediklerinize hak verebilirdim. Olaylara kendi açınızdan bakmamayı öğrenmenizi yeğlerim. Eğer bir yönetici soru olarak açılan konularda %80 balık isteyen kitleyi gördüğümde ve devamında böyle davrandığımda ön yargılı değil, mantıki olarak davranan biri olmuyor muyum ? %20'lik kısıma denk gelmeniz benim açımdan sizi haklı yapmaz veya olaylarda yanıldığımı göstermez.

- Sonuç olarak forum sitesi evet ! burası forum sitesi Big Grin hem de  kuralları olan bir forum sitesi. Kural dışı davranmanız sonrasında söyleyeceğiniz hiç bir şeyi doğru çıkaramaz. Ehliyetsiz bir sürücü kaza yaparsa ve aslında suç karşı tarafta olursa sonuç sizce ne olur ?

Not : Ben sizi anlıyorum lütfen siz de beni alayın. Eğer kırdıysa özür dilerim.
Son Düzenleme: 06-12-2020, 06:31 PM, Düzenleyen: Hasan AYTAÇ.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task