Skip to main content

MT Forum MT.

Beta

MT - MakineTürk Forum'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! MakineTürk'e Hoşgeldin; size yardımcı olabilmek için buradayız. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Üye olarak her türlü konuda yardım isteyebilir veya yardım edebilirsin..

(Üye olmamış veya giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Arkadaşlar MakineTürk olarak hedeflediğimiz alanda ilerlemek için yayın hayatına başladık. Hep birlikte her gün üzerine koya koya ilerleyeceğimiz bu platformda '' makine '' odaklı ne varsa konu edinecek, sorunları çözecek ve birlikte tam gaz ilerleyemeye devam edeceğiz. Sizlerde diğerlerine yardım etmeyi unutmayın.
Arkadaşlar içtenlikle sizlere şunları söylemeliyiz; Şuan için herhangi bir sponsorumuz veya aktif reklamlarımız bulunmamaktadır. Başlarda içerikler az gibi gelebilir, lakin biz her gün sizleri bilgilendirmek adına içerik girmeye devam ediyoruz. Sizlerde istatistiklere bakmaksızın herhangi bir alanda sorularınızı sorabilir,projelerinizi paylaşabilir veya insanları bilgilendirebilirsiniz.

kompozitler, aks yapımında kullanılabilir mi?

01-14-2019, 03:55 PM
#1
Çevrimdışı
Arkadaşlar merhabalar, bir araba projesinde çalışıyorum ve aks tasarımından sorumluyum, acaba kompozit malzemeler arabaların aks yapımında kullanılabilir mi? Arabanın tüm yükünü kaldırabilir mi? Aracın ağırlığı yaklaşık olaral 250 kg olacak
İzmitliMakineci
01-15-2019, 03:43 PM
#2
Çevrimdışı
Kardeşim, kompozit alanı acayip geniş bir alan, aksı yapacağın kompozit malzemenin türünü iyi belirleyip, aracın boyutlarına göre ANSYS gibi bir prgramda analiz yapman gerekir. Bu soruna orada cevap bulabilirsin
Reİs

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Task