Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Kopolimer Nedir?

Konu

#1
Kopolimerler nedir? Kopolimerlerin kimyasal bileşeni nedir? Kopolimerler ne tür bileşiklerden oluşuyor? Kopolimerlerin kimya sektöründeki yeri nedir? Kopolimer ne demek? Bu gibi polimerler ile alakalı sorulara ciddi manada rastlıyoruz. Polimer teknolojisi çok gelişmiş ve ciddi anlamda büyük bir sektörü içinde barındırıyor.

Polimer sentezinde birden çok tür monomer kullanılabilir. Polietilen örneğinde olduğu gibi zincir boyunca tek bir kimyasal yapı yer alırsa homopolimer, iki ayrı monomer birimi söz konusu ise kopolimer, polimer sentezinde üç farklı monomer kullanılmış ise terpolimer tanımlamaları kullanılır Bu durumda polimer zinciri boyunca farklı kimyasal yapılar yer alır. Örneğin, akrilonitril ve stiren monomerlerinin beraber katılma polimerizasyonu, zincirler üstünde akrilonitril ve stiren yinelenen birimlerinin yer aldığı bir kopolimer verir. 

- Blok kopolimerde ise farklı birimler bloklar halinde zincir içinde yer alırlar. 


[Resim: kopp.png]

İki farklı monomerden (M1 ve M2 gibi) sentezlenen kopolimerler, ayrıca, monomerlerin zincir içindeki dizili ş biçimine göre de kendi içlerinde gruplandırılırlar.

- Rastgele kopolimerde monomer birimleri zincir boyunca gelişigüzel dizilirler. 

Bir diğer kopolimer yapısı da aşı kopolimer olarak isimlendirilen yapıdır. Aşı kopolimerlerde, diğer monomer biriminin zinciri ana polimer üstünde değil yan zincir olarak kopolimer yap ısında yer alır. 

- Ardarda kopolimerde monomer birimleri polimer zinciri boyunca birbiri sıra yer alacak biçimde düzenlenmiştir.

Aşı kopolimer yapısı, dallanmış polimerden farklıdır. Dallanmış polimerde yan polimerik zincirler, ana polimer zinciriyle aynı kimyasal yapıdadır.Polimerler ile Alakalı Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task