Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Kopya Freze Tezgahları

Konu

#1
Freze tezgahları ciddi manada çok fazla talaşlı imalat sektöründe yer kaplamaktadır. Freze tezgahlarının çok yaygın olması onların  çok fazla çeşitlerinin ve alternatiflerinin de bulunmasıyla da alakalıdır. Kopya delikli freze tezgahı nedir? Kopya delikli freze tezgahını diğer tezgahlardan ayıran özelliği nelerdir? Kopya delikli freze tezgahını avantajları nelerdir? Kopya delikli freze tezgahlarının dezavantajları nelerdir?

Burada freze çakısı, pimin mastar veya şablon üstünde izlediği doğrusal ve eğrisel yolların benzerini nüsha ederek aynısını iş parçası üstünde işleyerek çıkartır.

[Resim: koppğ.png]

Dolayısı ile yapılacak işin, belirli oranlarda küçültülerek ucuz malzemeden mastarı veya şablonu hazırlanır. Kopya freze tezgâhların diğer freze tezgâhlarından farkı, talaş kaldırma işlemi mastar adı verilen şablona göre yapmasıdır.  Tezgâhın yapısında izleyici uç, pim veya benzeri araçla, yapılacak iş parçası ve şablon birbirine uygun konumda tablaya bağlanmıştır. Hazırlanan mastar veya şablon kalıbının tezgâh tablasında özel bir izleyici uç veya elektronik göz denilen uçla izlenerek nüsha edilmesi işlemidir.  Pim ve freze çakısı tezgâhın iki farklı miline tespit edilmiştir.

Freze Makineleri İle Alakalı Benzer Konular:

Yatay Freze Tezgahı Nedir?


Düşey Freze Tezgahı Nedir?


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da