Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Kum Kalıplarında Sıcak Mukavemet, Akıcılık, Plastiklik ve Dağılabilme

Konu

#1
Kum kalıplarında sıcak mukavemet nedir? Kum kalıplarında akıcılık nedir? Kum kalıplarında plastiklik nedir? Kum kalıplarında plastiklik nasıl ölçülür? Kum kalıplarında akıcılık nasıl anlaşılır? Kum kalıplarında sıcak mukavemet neyi gösterir? Kum kalıplarında sıcak mukavemet nasıl ölçülür? Kum kalıplarında dağılabilme özelliği nedir? 

AKICILIKVE PLASTİKLİK

Deformasyon özellikleri ile aynı kavramları kapsar. Yani, kum kalıp, modelin biçimini alabilecek kadar akıcı ve biçimi aldıktan sonra onu koruyabilecek kadar plastik olmalıdır. Bu özellik, kum tanelerinin inceliği, tane biçimi ve bağlayıcı cinsine göre değişmektedir.

DAĞILABİLME

Deformasyon özellikleri ile aynı kavramları kapsar. Yani, kum kalıp, modelin biçimini alabilecek kadar akıcı ve biçimi aldıktan sonra onu koruyabilecek kadar plastik olmalıdır. Bu özellik, kum tanelerinin inceliği, tane biçimi ve bağlayıcı cinsine göreb değişmektedir.


SICAK MUKAVEMET

Kum kalıbın ergitilmiş metalin sıcaklığına eriştiği andaki mukavemetidir ve sıvı metal katılaşana kadar biçimini koruyabilmesi için gereklidir. Sıcak mukavemet ile kuru mukavemet hemen hemen aynı faktörlerden etkilenir ve sıcak mukavemet doğal olarak döküm yapılacak olan ergimiş metal sıcaklığında yapılan test ile tespit edilir.

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Döküm Hataları
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task