Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Makine dinamiği vize ödev sorusu yardımcı olabilir misiniz ?

Konu

#1
Makine dinamiği ödevimi günlerdir araştırmaktayım ve hala bir sonuca varmış değilim. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? 

 7 BG’ de bir elektrik motorunun 700 dev/dak lık hızla dönen miline bağlanmış olan bir tahrik pinyonunun şekilde gösterildiği gibi diğer dişli çarkı tahrik etmektedir. Sistemin verimini 0.80, dişlilerin modülünü 0.4 cm ve kavrama açısı 200 olarak A ve B yataklarındaki radyal reaksiyonları bulunuz. Z2 = 10,   Z4 = 40

Aşağıdaki şekilde  A ve B deki rulmanlara etkiyen kuvveti istiyor bizden, nasıl bir yol izleye bilirim yardımcı olurmusunuz ? 
Cevapla
#2
(06-02-2020, 03:05 PM)emregurr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Makine dinamiği ödevimi günlerdir araştırmaktayım ve hala bir sonuca varmış değilim. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? 

 7 BG’ de bir elektrik motorunun 700 dev/dak lık hızla dönen miline bağlanmış olan bir tahrik pinyonunun şekilde gösterildiği gibi diğer dişli çarkı tahrik etmektedir. Sistemin verimini 0.80, dişlilerin modülünü 0.4 cm ve kavrama açısı 200 olarak A ve B yataklarındaki radyal reaksiyonları bulunuz. Z2 = 10,   Z4 = 40

Aşağıdaki şekilde  A ve B deki rulmanlara etkiyen kuvveti istiyor bizden, nasıl bir yol izleye bilirim yardımcı olurmusunuz ? 

Merhabalar bu tür sorulara cevap verilmemektedir.


(
Nedenini  merak ediyorsanız ;

Forum kurallarının 28. maddesine bakınız ; Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Soru & Cevap sisteminin kuralına bakanız ; Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!) )

Biz MAKİNETÜRK olarak balık vermeyi değil balık tutmayı amaçladık.

Bu konularda genel kitle olarak cevap vermeme gibi kararımız var ama cevap vermek isteyenleri engellemiyoruz ama yönetim, paylaşım ekibi ve editörler olarak pek yardım etmiyoruz.

Konu kodlarından soruyu bile yazmaya üşendiğinizi kopyala yapıştır ile buraya yazdığınızı anlayabiliyoruz. 


Cevap verdiğimiz soru tipleri ; 

Soruyu konuya ekler ; 
Soruyla alakalı ilgili konular(ders konularını) ekler ve bulduğu formülleri eklerse bir de gerçekten yardıma ihtiyacı varsa bir soruda veya ödev ya da herhangi bir şeyde geldiği yere kadar görüntü veya yazı ile konuya ekler. Örneğin 10 adımlı bir işlem gerekiyorsa ve 7. adıma gelmiş ama devamını getirememiş ise bu kişiye evet bu soru üzerinde kafa yormuş ve belli bir yere gelmiş diyoruz ve yardım etmeye çabalıyoruz.

Böyle yapmamızın başka bir nedeni forumda oldukça fazla mühendislik öğrencisi, mühendis , yüksek lisans öğrencisi, doktora öğrenci , öğretmen hatta profesörler bulunmakta bu kişilerin uzmanlık alanları ve yıllardır üzerinde çalıştığı prosesler başka bu tarz sorularda dediğimiz gibi konu özetini ve formüller v.b ekleniyorsa bu kişilerde hafif bir hatırlama ile basitçe yapabiliyorlar. Örneğin kişi 10 yıllık mühendis ama konuyu pek hatırlamıyor işte bu kişi size yardım edemez ama yardımcı kaynaklar eklerseniz hatırlar ve yardım edebilir.
Cevapla
#3
Edit/Düzenleme/Ekleme ;

Eğer biz bunu yapmazsak her sınav dönemlerinde günde onlarca konu gelmekte. Biz bunlarla baş edemeyiz. Özellikle karantina döneminde oldukça fazla soru sildiğimizi söyleyebilirim. Örnek olması açısında ve yorumumu görmeleri açısından bu konu kalsın(Yetkililer silmeyin.).

Not : Yardım ederse anca  Makine Mühendisi Uğur yöneticimiz eder Smile O boş zamanlarında yardım etmeyi sever Smile
Son Düzenleme: 06-02-2020, 04:26 PM, Düzenleyen: Hasan AYTAÇ.
Cevapla
#4
soruyu evet doğru kopyala yapıştırdım haklısınız ama ben sorunun cevabını istemedim nasıl bir yol izleye bilirim diye sordum.Belkide kendimi tam ifade edemedim teşekkürler yinede cevabınız için.
Cevapla
#5
(06-02-2020, 08:05 PM)emregurr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)soruyu evet doğru kopyala yapıştırdım haklısınız ama ben sorunun cevabını istemedim nasıl bir yol izleye bilirim diye sordum.Belkide kendimi tam ifade edemedim teşekkürler yinede cevabınız için.

Konuda dediğiniz gibi bir sonuca varamamıştınız.  Yaptığınız işlemleri ve geldiğiniz noktayı yazarsanız yorum yapabiliriz.(yorum olarak değil konuyu düzenleyin ve yorum olarak belirtebilirsiniz.)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task