Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Makine Elemanlarında Kayma Gerilmeleri, Kesme ve Burulma Gerilmeleri

Konu

#1
Makine elemanların türlü gerilme tipleri ortaya çıkmaktadır ve makine elemanlarının tasarımları gerçekleştirilirken bu gerilmeler dikkate alınmaktadırlar. Bu açıdan baktığımız zaman makine elemanlarında kayma gerilmeleri çok önemli bir yeri kaplamaktadır. Makine elemanlarında kayma gerilmeleri nedir? Kayma gerilmesi nedir? Kayma gerilmesi nasıl hesaplanır? Kesme Gerilmesi nedir? Burulma Gerilmesi nedir?


Kesme Gerilmesi

Parçaların üstünde meydana gelen makaslama kuvvetinin yarattığı gerilmedir.

[Resim: kesme.png]

Burulma Gerilmesi

Dönen eleman, dönme ekseni boyunca döndürme momenti etkisinde burulmaya maruz kalarak kayma gerilmesi ile yüklenmektedir.[Resim: bur.png]
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task