Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Makine Mühendisliğinde Konstrüksiyon Nedir?

Konu

#1
Hepimiz makine fakültelerinde ya da mühendislik fakültelerinde okurken, illa ki kontrüksiyon anabilim dalı diye bir bölüme denk gelmişizdir peki nedir bu konstrüksiyon anabilim dalı, ne işle uğraşırlar konstrüksiyoncular, neler yaparlar, üretimdeki argedeki sorumlulukları nelerdir konstrüksiyon alanında kendilerinin uzmanlaştırmış insanlar? Bu soruların cevaplarını bulmadan önce konstrüksiyon nedir buna bir göz atalım;

Makine tasarımında bir çok parça için malzeme, matematik, analiz ve mühendislik matematiği kullanılır. Makine Tasarımı, mekanik eşya veya sistemlerin (makine, ürün, yapı, cihaz) tasarımı demektir.

Konstrüksiyon, teorik modelin kurulması (tasarım) ve teorik modelin gerçekleştirilmesi (şekillendirme) olarak iki aşamadan oluşur. Konstrüksiyon, herhangi teknik bir sistemin işlevinin belirlenmesi, uygulaması yapılacak fiziksel prensiplerin saptanması, bu prensipleri sağlamakta olan elemanların seçimi, bunların montaj ve parça resimlerinin hazırlanmasına kadar geçen bütün faaliyetleri kapsar. 

Yani makine tasarımı denilince akla direkt olarak profesyonel sektörde konstrüksiyon gelir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da