Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

MakineTürk Güvenceli Mekanik Ve Pilli Saat Tamiri Servisi!

Konu

#1
Arkadaşlar merhabalar, sizlere Makine Türk bünyesinde sunduğumuz mekanik ve pilli saat tamiri hizmetimizden bahsetmek istiyorum. 

Mekanik Saat Nedir? Tamiri Nasıl Yapılır? 

Saat piyasasıyla ilgilenenlerin bildiği üzere, mekanik saatlerin mekanizmaları çok karmaşıktır. Ve herhangi bir arıza yaptıkları zaman hangi parçanın sorunlu olduğunu bulmak, gerçekten kolay bir iş değildir. Eski masa saatlerinin, cep saatlerinin ve kol saatlerinin neredeyse tamamı mekaniktir. Geneli kurmalı mekanizmaya sahip olup, bir kısmı hareketle şarj edilebilen türdendir(Seiko 5 kol saati). Eski antika mekanik saatlerin bakımları zahmetli bir iştir. Herhangi bir arıza çıkardıkları zaman, bu arızanın onarılması ciddi bir ustalık ister. 

Aynı zamanda modern saatlerin de bir kısmı nostaljik olması bakımından halen mekanik olarak üretilirler. Ama analog saat teknolojisindeki genel trend artık pilli saatler yönündedir. Pilli saatlerin bakımı ve onarımı da çok ince bir iştir ve başlı başına bir ustalıktır. 

Gerek masa saati, gerek duvar saati gerekse kurmalı saat olsun, bir mekanik saat ne kadar çok aksesuar içeriyorsa, o saatin mekanizması da o derecede karmaşık olacaktır. Haliyle bakımı da bir o kadar zor olacaktır. Bu aksesuarlar; 

- Masa ve duvar saatlerinde her çeyrek saatte saatin çalması. Bu saatlerin genelde 3 tane kurma yuvası vardır. Normal mekanik saatlerde is 2 kurma yuvası vardır. Normal mekanik saatler her saat başı ve yarımlarda çalarlar.

- Kol saatlerinde takvimlerin olması. Normal saat mekanizmasının yanı sıra, hassas bir takvim mekanizması da işin içinde olduğundan, mekanizma karmaşıklaşır. 

- Guguklu saatler. Normal mekanik saatlerde bulunan zil yerine bir guguk sesi çıkaran ve her saat başı ve yarımlarda, bir kuş modelinin yuvasından çıkmasını sağlayarak kuş sesi çıkaran saatlerdir. Çok karmaşık bir mekanizmaları vardır. 

İşte yukarıda anlattığımız tüm saat tiplerinin ve diğerlerinin tamir ve bakım hizmetini Makine Türk güvencesiyle bu konuda 50 yıl deneyimli Ömer Usta'yla sunmaktayız. 

Her türlü saat bakım ve tamir işleriniz yapılır. 

İletişim İçin Ömer Usta Tel: 0536 254 74 43
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task