Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Malzeme Konveyör Bandı Nedir? Ne İşe Yarar?

Konu

#1
Malzeme konveyör bandı nedir? Malzeme konveyör bandı ne işe yarar? Malzeme konveyör bantları nerelerde kullanılır? Malzeme konveyör bandının tamiri nasıl olur? Malzeme konveyör bandı nasıl sökülür? Malzeme konveyör bandı nasıl takılır? Malzeme konveyör bandının amacı nedir? Malzeme konveyör bandında malzeme nasıl taşınır? Malzeme konveyör bandı nasıl çalışır?

[Resim: Screenshot_1-22.png]

Cevher taşıyan bandın orta kısmı dayanaklılığı temin eden pamuk veya naylon veya sentetik malzemelerden yapılmıştır. Kontrolleri muntazam yapılmalı. İlk işletmeye alındığında uzama fazla olacağından gergi kuvveti sık sık kontrol yapılmalıdır.  Birkaç tabakalı dokumaya sahip bulunan lastik bantların dokuma tabakasının arası lastik bantlarla kaplanmıştır. Bantların dokuma tabakasına karkas adı verilir. Karkas lastik bandın çekme kuvvetini sağlar. 

Bantlı konveyörlerin amacı malzemeyi yatay veya eğimli olarak yukarı veya aşağı nakleden sonsuz hareketli bir bant teşkil eder.Banda yüklenen malzeme, bandın üst yüzeyi tarafından taşınır. Banda yapışan malzemeyi temizlemek için temizleme tertibatı mevcuttur. Malzemeyi banda yüklemek için bir yükleme teknesi, banttan malzemeyi boşaltmak için bir boşaltma oluğu ve bandı temizlemek için bir temizleme tertibatı vardır. 

Malzemeyi nakleden bant, tamburlardan intikal eden çekme kuvvetlerine ve malzemeden ileri gelen ağırlık, sıcaklık ve aşınma tesirlerine dayanıklı olmalıdır. Bant bir şasi üzerine tahrik ve kuyruk tamburları yerleştirilmiştir. Bu tamburun üzerinden geçen bant şasiye bağlı taşıyıcı ve dönüş ve makara grupları tarafından taşınmaktadır. Banda gerekli kuvvetin verilebilmesi için bir ağırlık gergi tertibatı kullanılır. Bandı hareket ettiren bir tahrik tertibatına ihtiyaç vardır. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Kırıcılar Nasıl Beslenir?

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task