Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

MatLab'te Dört İşlem Nasıl Yapılır? Matris Çarpımı Nasıl Yapılır(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
MatLab'te dört işlem nasıl yapılır? MatLab'te dört işlem yapılabilir mi? MatLab'te dört işlem nedir? MatLab'te çıkarma işlemi nasıl yapılır? MatLab'te toplama işlemi nasıl yapılır? MatLab'te çarpma işlemi nasıl yapılır? MatLab'te bölme işlemi nasıl yapılır? MatLab'te matris çarpımı nedir? MatLab'te matris çarpımı nasıl yapılır? MatLab'te matris çarpımı yaparken boyutlar nasıl eşleştirilir? MatLab'te matrisi düz sayıyla çarpma ya da üs alma işlemi nasıl yapılır? 

Matlab içerisinde matrislerle işlem yaparken, işlem satırlarını yazarken dikkat etmemiz gereken bir kaç husus vardır. Matrisler arasında çarpma ve üs alma işlemleri yaparken dikkat edilmesi gerekenler aşağıda anlatılmıştır. 

MatLab'te Matrisler Nasıl Çarpılır? 

[Resim: Screenshot_4-23.png]

Matlab içerisinde matrisler arasında ve tamsayılar arasında işlemler yaparken, yuakrıdak görülen örneklerde tamsayılar arasında toplama, çıkarma, çarpma, bölme yaparken herhangi bir eksta bir şey eklemeye gerek yok.

Fakat 11 ile 14. kod satırlarında oluşturulmuş iki tane matris arasında üssel işlem ve çarpma işlemleri yaparken eğer çarpma veya üssel sembollerinin önüne . eklenmez ise, Lineer cebir işlemlerinde matris çarpımı veya matris üssel işlemi yapmaya çalıştığı için aşağıdaki error satırını alacaksınız. 

[Resim: Screenshot_3-26.png]

Yukarıdaki error satırı bize matris boyutları uymadığından, matrisel çarpım veya üs işlemlerinin yapılamadığını söylüyor. Bunun yerine eleman elemana çarpım ve üs işlemleri yapabilmek için 12 ve 14. satırlarda gösterildiği gibi . işareti kullanmamız gerektiğini söylüyor.

[Resim: Screenshot_5-19.png]

Yukarıda oluşturulmuş olan kod satırlarının Workspace kısmındaki sonuçları görmektesiniz.

Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıda HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task