Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

MatLab'te Linspace Komutu Ne İşe Yarar? Düzenli Vektör Oluşturma(RESİMLİ)

Konu

#1
MatLab'te linspace komutu nedir? MatLab'te linspace komutu ne işe yarar? MatLab'te linspace komutu nasıl kullanılır? MatLab'te linspace komutunun kullanımı nasıldır? MatLab'te linspace komutu ne şekilde kodlanır? MatLab'te linspace komutunun amacı nedir? MatLab'te linspace komutu nerelerde kullanılır? MatLab'te iki sayı arasını belli bir kısma böldürerek nasıl vektör oluşturulur? MatLab'te nasıl uuzn vektör satıları oluşturulur? MatLab'te linspace komutuyla nasıl matris oluşturulur? MatLab'te linspace komutu ile nasıl vektör oluşturulur? 

MatLab'te Linspace Komutu Ne İşe Yarar ve Linspace Komutu Nasıl Kullanılır? 

[Resim: Screenshot_2-2.png]

Örnekte gördüğünüz üzere Matlab üzerinde linspace komutunu kullanırken, x, y,x gibi bir değişkene atanıyor ve linspace komutundan sonra parantez içinde 3 tane aralara virgül koymak suretiyle sayı giriyoruz. Birinci sayı vektörün başlangıç sayısını, üçüncü sayı vektörün bitiş sayısını ve ortadaki ikinci sayı ise birinci ve üçüncü sayıların arası kaça bölünecek onu belirliyor. 

Dikkat etmemiz gereken şey ise, oluşturulan bu Matlab vektörlerine son sayılar ve ilk sayılar da dahil ediliyor. Bunun için vektörlerimizi linspace komutuyla oluştururken dikkatli olmamız gerekiyor. 

[Resim: Screenshot_3-2.png]

Görüldüğü üzere, Matlab'te oluşturduğumuz örnek linspace vektörlerine bakacak olursak, y vektörü boş bir matris olarak atanmış. Çünkü çok küçük bir sayı aralığını, çok fazla parçaya bölmeye çalıştık. Bu örnek gibi bu işi fazla abartmaz isek iyi olur Smile

Yorumlarınızı ve sorularınızı HIZLI CEVAP bölümünde belirtmeyi unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task