Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

MatLab'te Logaritma Nasıl Alınır(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
MatLab'te logaritma nasıl hesaplanır? MatLab'te logaritma hesaplanabilir mi? MatLab'te logaritma hesapları nasıl yapılır? MatLab'te bir veltörün logaritması nasıl alınır? MatLab'te bir matrisin logaritması nasıl hesaplanır? MatLab'te logaritma hangi kodla hesaplanır? MatLab'te logaritma hangi komutla hesaplanır? MatLab'te logaritma çoklu olarak nasıl hesaplanır? MatLab'te log komutu nedir? MatLab'te log komutu ne işe yarar? MatLab'te log komutu nasıl kullanılır? MatLab'te log komutu ile logaritma nasıl hesaplanır? 

MatLab içerisinde matematiksel hesaplamalar yaparken bazen logaritmik hesaplamalar yapma ihtiyacı ortaya çıkabillir. Bunun için log komutunu kullanmak gerekir. Bu yazıda Matlab'te log komutu ile nasıl matrislerin vektörlerin ve tekil sayıların on tabanında logaritmaları hesaplanır o anlatılacak.

MatLab'te log Komutu Nedir? Nasıl Kullanılır? 

[Resim: Screenshot_1-36.png]

MatLab'te log komutunun kullanımına örnek olması açısından iki tane örnek verilmiştir. İlk örnekte tekil bir sayının on tabanında logaritması nasıl alınır o gösterilmiştir. İkinci örnekte ise bir vektörün elemanlarının teker teker nasıl on tabanında logaritmaları hesaplanır gösterilmiştir. Gördüğünüz üzere log komutu bir değişkene atanıp, log komutunun parantezleri içerisinde hangi sayının vektörün ya da matrisi on tabanında logaritması alınmak isteniyorsa o yazılabiliyor.

[Resim: Screenshot_2-32.png]

MatLab'te log komutunun kullanımına örnek olarak verilen kod satırlarının Workspace kısmındaki sonuçlarını görmektesiniz. a değişkeninde bulunan vektörün her elemanının on tabanında alınmış logaritmaları görünmektedir. Aynı şekilde b değişkeninde de b değişkenine atanmış sayının on tabanındaki logaritma hesaplamasının değeri gözükmektedir. 

Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıda Bulunan HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayın!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task