Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

MatLab'te Satır ve Sütun Sayısını Gösteren Kod(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
MatLab içerisinde bulunan bir matrisin satır sayısını çeken kod nedir? MatLab içerisinde bulunan bir matrisin satır sayısı nasıl çekilir? MatLab içerisinde bulunan bir matrisin satır sayısı hangi kodla çekilir? MatLab içerisinde bulunan bir matrisin satır sayısını gösteren kod nedir? MatLab içerisinde bulunan bir matrisin satır sayısı nasıl gösterilir? MatLab içerisinde bulunan bir matrisin sütun sayısını çeken kod nedir? MatLab içerisinde bulunan bir matrisin sütun sayısı nasıl çekilir? MatLab içerisinde bulunan bir matrisin sütun sayısı hangi kodla çekilir? MatLab içerisinde bulunan bir matrisin sütun sayısını gösteren kod nedir? MatLab içerisinde bulunan bir matrisin sütun sayısı nasıl gösterilir? MatLab'de size kodu ne işe yarar? MatLab'de size kodu nasıl kodlanır? 

MatLab içerisinde yaptığımız baz işlemlerin içerisinde, belirli bir matrisin boyutuyla işlem yapmamız gerekebilir. O boyutları otomatikolarak bir sayıya çeviren bir kod mevcuttur. Bu kod, size kodudur. Aşağıda size kodunun kullanımı gösterilmiştir.

MatLab İçerisinde Size Kodu Nasıl Kullanılır? 

[Resim: Screenshot_11-1.png]

Matlab'te size koduyla matrislerin boyutları yukarıdaki gibi çekilir. size kodunun içine, boyutlarını çekmek istediğimiz matrisin adını yazarız. Aynı şekilde MatLab'te size kodunu 3. ve 4. kod satırlarında olduğu gibi kullanabiliriz. Üçüncü kod satırındaki size komutu, matrisin kaç satırlı olduğunu gösterir, dördüncü kod satırındaki size kodu ise, m matrisinin sütun sayısını gösterir. 

Aynı şekilde 5. kod satırında görmüş olduğunuz gibi, aynı boyutlara sahip başka matrisler oluşturma istediğinizde, size komutunu başka kodların içerisinde de kullanılabilir. Burada aynı boyutta bir 0'lar matrisi oluşturulmak istenmiş.

[Resim: Screenshot_12-1.png]


Yukarıdaki fotoğrafta, ilk fotoğrafta size komutuyla oluşturulan matrislerin ve kodların sonuçlarını görmektesiniz.

Sorularınızı ve Yorumlarınızı HIZLI CEVAP kısmında belirtmeyi unutmayınız!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 05-06-2020, 06:21 PM, Düzenleyen: ugurbey.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task