Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

MatLab'te Sayıları Yuvarlama İşlemi Nasıl Yapılır(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
MatLab'te sayıları yuvarlama nedir? MatLab'te sayıları yuvarlama nasıl yapılır? MatLab'te sayıları yuvarlama işlemi nasıl yapılır? MatLab'te sayıları yuvarlama hangi kodla yapılır? MatLab'te sayıları yuvarlama işlemi hangi kodla yapılır? MatLab'te sayıları yuvarlama işlemi hangi komutla yapılır? MatLab'te sayıları yuvarlama hangi kodla yapılır? MatLab'te round komutu nedir? MatLab'te round kodu nedir? MatLab'te round komutu ne işe yarar? MatLab'te round kodu ne işe yarar? MatLab'te round kodu nasıl kullanılır? MatLab'te round komutu nasıl kullanılır? 

Matlab içerisinde matematiksel işlemler yaparken, elimizde olan ondalık kısım içeren sayıları alta veya üste yuvarlama ihtiyacı duyabiliriz. Bu ihtiyacımızı gidermek için round komutunu aşağıda anlatıldığı gibi kullanabiliriz.

MatLab'te Round Komutu Nasıl Kullanılır? 

[Resim: Screenshot_1-42.png]

Yukarıdaki örnekte round komutunun kullanımına örnek olarak iki tane değişken verilmiştir. Bunlardan birincisi Matlab'te round komutunu kullanırken, komutu bir değişkene atayıp, parantez içine yuvarlamak istediğimiz sayıyı yazarak bu işlemi yapabileceğimizi gösteriyor. Aynı zamanda ikinci komut satırında round komutu içerisinde matrisler ve vektörler girerek de yuvarlama işlemi yapabileceğimizi gösteriyor. Aynı zamanda da matlab'te round komutu içerisine, dışarıda oluşturulmuş olan değişkenleri de yazabiliriz.

[Resim: Screenshot_2-37.png]

Yukarıda oluşturulmuş olan ili komut satırının Matlab Workspace'teki sonuçlarını görmektesiniz. 0.5 sayısı 1'e yuvarlanmış olup, ondalık kısım hangi tam sayıya yakınsa, o sayıya yuvarlama işlemi yapılmış

Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıda HIZLI CEVAP Kısmında Belirtmeyi Unutmayınız!

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task