Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

MatLab'te Sıfırlar ve Birler Matrisi Nasıl Oluşturulur?(RESİMLİ ANLATIM)

Konu

#1
MatLab'te sıfırlar matrisi nasıl oluşturulur? MatLab'te sıfırlar matrisi hangi kodla oluşturulur? MatLab'te sıfırlar matrisi kısayoldan nasıl oluşturulur? MatLab'te sıfırlar matrisi hangi kod satırıyla MatLab'te birler matrisi nasıl oluşturulur? MatLab'te birler matrisi hangi kodla oluşturulur? MatLab'te birler matrisi kısayoldan nasıl oluşturulur? MatLab'te birler matrisi hangi kod satırıyla oluşturulur? MatLab'te zeros kodu nedir? MatLab'te zeros kodu nasıl kullanılır? MatLab'te zeros kodu ne işe yarar? MatLab'te zeros kodunun amacı nedir? MatLab'te ones kodu nedir? MatLab'te ones kodu nasıl kullanılır? MatLab'te ones kodu ne işe yarar? MatLab'te ones kodunun amacı nedir? 

Matlab'te matematiksel işlemler hesaplanırken bazen sadece birlerden ve ya sadece sıfırlardan oluşan vektörlere veya matrislere ihtiyacımız olmaktadır. MatLab programının içerisinde bulunan ones ve zeros kodları, bize bu matrislerin ve vektörlerin kolayca oluşturulmasını sağlamaktadır. Aşağıda Matlab'te ones ve zeros kodlarının kullanımı anlatılmıştır. 

Matlab'te Ones ve Zeros Komutları Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? 

[Resim: Screenshot_1-6.png]

Yukarıdaki resimde, Matlab'te ones ve zeros komutlarının kullanımlarını görmektesiniz. ones ve zeros komutları m, z, x gibi değişkenlere atanıp, eğer sadece birlerden oluşan belirli bir boyuttaki matris oluşturulmak isteniyorsa ones yazıp parantez içerisinde matris boyutlarının arasına virgül konularak bu işlem yapılabilir. Aynı şekilde sıfırlardan oluşan belirli boyutlarda matris oluşturulmak isteniyorsa, aynı işlem bunun için yapılır. Yukarıdaki örneklerde olduğu gibi oluşturulan matrislere artıdan matematiksel işlemler uygulanabilir(x örneği).

[Resim: Screenshot_2-6.png]

Matlab'te zeros ve ones kodlarıyla oluşturulmuş olan sıfırlar ve birler matris örneklerinin Workspace kısmındaki sonuçlarını görmektesiniz. z matrisi, birinci boyutu 1 olarak oluşturulduğu için bir vektör formundadır. Ones ve zeros kullanılarak Matlab'te vektörler bu şekilde oluşturulur. 

Yorumlarınızı ve sorularınızı HIZLI CEVAP bölümünde belirtmeyi unutmayınız! 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 05-03-2020, 09:52 AM, Düzenleyen: ugurbey.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task