Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Metal Enjeksiyonda Kalıp Açılma Çizgisinin Tespiti Nasıl Yapılır?

Konu

#1
Metal enjeksiyonda kalıp açılma çizgisi nasıl bulunur? Metal enjeksiyonda kalıp açılma çizgisi nasıl tespit edilir? Metal enjeksiyonda kalıp açılma çizgisinin tespiti nasıl yapılır? Metal enjeksiyonda kalıp açılma çizgisinin yeri nasıl bulunur? Metal enjeksiyonda kalıp açılma çizgisi nedir? Metal enjeksiyonda kalıp açılma çizgisi neyi gösterir? 

Şekilde parçanın orjinal ve geliştirilmiş kalıp açılma çizgisi bulunan kalıplardaki üretilmiş hâli gösterilmektedir. Kalıp açılma çizgisi, kalıplanan parçanın çapak ve giriş kanalı artıklarının kolayca kesilip alınması ve düzeltilmesi gerekli olan yere yerleştirilir. Ayrıca, kalıplanan parça boyutlarında ölçü değişikliği yapılması gerekiyor. 

[Resim: Screenshot_7-5.png]

Kalıp açılma çizgisinin şekli ve yerleşim konumu, kalıp tasarımında göz önüne alınması gerekli olan en önemli husustur. Kalıp yarımlarının açılma çizgisi yüzeyinin düz olması, kalıbın işlenmesini kolaylaştırır ve maliyetini azaltır.  Genellikle, kalıp açılma çizgisi düz veya aynı düzlem üstünde olan kalıp tasarımı tercih edilmektedir. 

[Resim: Screenshot_8-5.png]
Benzer Konular:

Metal Enjeksiyonda Çoklu Kalıplama Boşluğu Bulunan Kalıp Nedir?


Metal Enjeksiyonda Tek Kalıplama Boşluğu Bulunan Kalıplar

Metal Enjeksiyonda Kalıp Çukur Sayısı Nasıl Belirlenir?

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task