Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Metalürjide Silis Oksidasyonu Nedir?

Konu

#1
Metalurjide silis oksidasyonu nedir? Metalurjide silis oksidasyonu nerelerde kullanılır? Metalurjide silis oksidasyonunun avantajları nelerdir? Metalurjide silis oksidasyonunun dezavantajları nelerdir? Metalurjide silis oksidasyonunun artıları nelerdir? Metalurjide silis oksidasyonunun eksileri nelerdir? Metalurjide silis oksidasyonu nasıl yapılır? Metalurjide silis oksidasyonu prosesi nasıldır? 

[Resim: Screenshot_2-1.png]

Silisin silika (SiO2) hâlinde oksitlenmesi önemli miktarda ısı üretir ki bu da banyo sıcaklığını yükseltir. Bu aynı zamanda ilave edilen kireç (CaO) ve dolomitik kireçle (MgO) reaksiyona girerek temel çelik üretim silikat cürufunu oluşturur. Oksijenin silisle güçlü birleşme eğilimi isteği sonunda neredeyse silisin tamamı üflemenin başında ayrılır. Sıcak metalde çözünmüş silisyum, üflemenin ilk 3 ila 5 dakikasında %0,005‟in altında gibi çok düşük seviyelere indirgenir. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Cüruf Yapıcı Nedir? Cüruf Yapıcılar Nelerdir?


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da