Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Konu

#1
mohr çemberinin mukavemet hesaplamalarında ne tür faydalar sağladığı ya da avantajları nedir konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler
Cevapla
#2
[quote pid='2726' dateline='1592683284']
injectionmohr çemberinin mukavemet hesaplamalarında ne tür faydalar sağladığı ya da avantajları nedir konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler
[/quote]

Örneğin; hareket halindeki bir otomobilin tekerlerine, motordan gelen torku aktaran şaft üzerinde kesme gerilmesi oluşurken; yükten gelen eğilme momentinden ötürü şaftın üst tarafında basma, alt tarafında ise çekme gerilmesinden kaynaklanan dik yöndeki gerilmeler ortaya çıkmaktadır. Mohr çemberi ile şaft üzerindeki sonsuz küçük kübik bir parçanın üzerindeki gerilmelerin bileşkesinin etkin olduğu düzlem ve bu düzlemlerde bulunan asal gerilmeler (principal stress) bulunabilir.

- Serdar Korkut 

Bu şekilde anlamları anlayarak içerisinden onlarca başlık çıkarabilirsiniz.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task