Skip to main content

MT Forum MT.

Beta

MT - MakineTürk Forum'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! MakineTürk'e Hoşgeldin; size yardımcı olabilmek için buradayız. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Üye olarak her türlü konuda yardım isteyebilir veya yardım edebilirsin..

(Üye olmamış veya giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Arkadaşlar MakineTürk olarak hedeflediğimiz alanda ilerlemek için yayın hayatına başladık. Hep birlikte her gün üzerine koya koya ilerleyeceğimiz bu platformda '' makine '' odaklı ne varsa konu edinecek, sorunları çözecek ve birlikte tam gaz ilerleyemeye devam edeceğiz. Sizlerde diğerlerine yardım etmeyi unutmayın.
Arkadaşlar içtenlikle sizlere şunları söylemeliyiz; Şuan için herhangi bir sponsorumuz veya aktif reklamlarımız bulunmamaktadır. Başlarda içerikler az gibi gelebilir, lakin biz her gün sizleri bilgilendirmek adına içerik girmeye devam ediyoruz. Sizlerde istatistiklere bakmaksızın herhangi bir alanda sorularınızı sorabilir,projelerinizi paylaşabilir veya insanları bilgilendirebilirsiniz.

Mühendislik okuyanlarin CAM bilmesi gerekir mi?

12-11-2018, 09:02 AM
#1
Merhabalar, ben ozel bir univeristede makine mymühendisli okuyorum, hocalarimiz bize durmadan sizin CAM ogrenmenize gerek yok diyor fakat CAD bilmemiz gerektigini soyluyorlar. Sizce bu dogru bir yaklasim mi? Benim bu konu hakkinda su sekilde şüphelerim var. Yani CAD ortamında tasarımını yaptigin bir seyin, CNC ortaminda uretilmesini sağlayacak CAM kodlarini da cikarabikiyor olmamiz gerekmez mi? Bu konu hakkinda beni aydinlatacak ustlerime simdiden teşekkür ediyorum  Angel Wink
eliott
12-12-2018, 11:51 AM
#2
Merhabalar, hocanız bence biraz yanlış düşünmüş, sonuç olarak mühendis olarak, tasarladığımız şeylerin, üretilebilir olması lazım tasarladığımız şeyi bir ustaya üretmesi için verdiğimiz zaman, usta bunu üretirken zorlanmamalı ve verdiğiniz parçanın üretime uygun olması, sizin de mühendisliğinize değer katacak bir şey. Bu yüzden tasarladığıniz parçanın CAM kodlarini ortaya koyabiliyor olmak ve hele ki seri üretime uyacak şekilde koyabiliyor olmak, sizi muhendislik dünyasında +1 yapacak bir şey olduğunu düşünüyorum.
gideon

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: Hasan AYTAÇ, 2 Ziyaretçi
Task