Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Nanoteknoloji Malzemelerinde Optiklik Nedir?

Konu

#1
Nanoteknoloji malzemeleri geleceğin malzemeleri olacaklarında nanoteknoloji malzemelerinden aynı şimdiki malzemelerde olan özellikleri de beklemekteyiz. Örnek nanoteknoloji bilimiyle üretilmiş bir parçadan, optiklik beklenilebilir. Nanoteknoloji malzemelerde optiklik nedir? Nanoteknoloji malzemelerinde optiklik ne işe yarar? Nanoteknoloji malzemeleri nelerdir?

Nanofiberin veya plakanın ışığın dalga boyundan daha kısa bir yarıçapı olabilir. Ancak tipik olarak ışığın dalga boyunun yaklaşık üçte biri kadar olan kalınlığın veya çapın altında ışığın yayılması mümkün değildir. Işığın ince yapılardaki bilim ve teknolojisine entegre optikler, fiber optikler ve ara sıra da nanofotonikler ismi verilmektedir. Burada limit uzunluğu birkaç yüz nanometredir, dolayısı ile ara sıra nanoboyutların üstünde kalabilmektedir.

Nanoteknoloji İle Alakalı Benzer Konular:


Nanoteknolojide Kullanılan Ölçü Birimleri(SI) Tablosu


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Nanoteknoloji Nerelerde Kullanılır?
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task