Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Nanoteknolojinin Tarihsel Gelişimi

Konu

#1
Nanoteknolojinin tarihsel gelişimi nedir? Nanoteknolojinin tarihsel gelişimi nasıl olmuştur? Nanoteknolojinin tarihsel gelişimi nasıldır? Nanoteknoloji ne zaman ortaya çıkmıştır? Nanoteknolojinin tarihsel gelişimi diyagramı 

1959: Richard Feynman’ın meşhur semineri. 1974: Aviram ve Seiden ilk moleküler elektronik aygıt için patent aldı. 1981: G.K. Binnig ve H. Rohrer atomları tek tek görüntüleyebilmek için Taramalı Tünellemeli Mikroskobu (STM) icat ettiler.

1985: R. Curl Jr. , H. Kroto, R. Smalley C60 ’ı keşfettiler. 1987: İletkenliğin kuantum özelliği ilk kez gözlendi, T.A. Fulton ve G.J. Dolan ilk kez tek elektron transistorünü yaptılar. Moleküler transistör yapımının başarılması, Bell Laboratuvarları’nda 1940’lı senelerde Shockley, Bardeen ve Brattain tarafından yapılan ve bir yumruk büyüklüğünde olan katı hal transistorün boyutunun, yaklaşık yüz milyonda bir küçülmesi manasına gelmekte. Ancak, moleküler tansistörlerin birbirlerine iletken tellerle bağlanmaları ve bu transistörlerden bütünleşik devre yapılması, çözümü zor sorunları de birlikteinde getirdi.

1988: W. De Grado ekibi ile birlikte suni protein yapmayı başardılar. 1989: Scweizer ve Eigler IBM logosunu nikel bir yüzey üstünde duran zenon(35 Xe atomu) atomlarının yerlerini yenşden düzenleyerek yazdılar.1991: Japon Lijima çok duvarlı karbon nanotüpleri keşfetti. 1993: Lijima ve Bethune tek duvarlı karbon nanotüpleri keşfettiler. 1997: N. Seeman ilk defa DNA molekülünü kullanarak nanomekanik aygıt yaptı ve aynı sene içerisinde Rice Üniversitesinde (ABD) Nanoteknoloji laboratuarı kuruldu.


1999: M. Reed ve J.M. Tour ilk kez tek organik molekül ile elektronik anahtar yaptılar. 2001: ZnO nanotel laseri yapıldı. 2002: Süperörgü nanoteller yapıldı. 


2005: Dört tekerli nano araba modeli hareket ettirildi.

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task