Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim  MAKİNETÜRK İletişim
MAKİNETÜRK İletişim  MAKİNETÜRK İletişim

Duyuru: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyen ziyaretçilere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır. Yakın zamanda sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Nanoteknolojiye Yapılan Devlet Yatırımları Ne Kadar?

Konu

#1
Nanoteknoloji çok ciddi bir teknoloji ve malzeme dünyadında bir devrim yaratacak gibi gözüküyor. Nanoteknoloji malzemelerine ise geleceğin malzemesi olarak kesin gözüyle bakılıyor. Nanoteknolojinin kullanım alanları gün geçtikçe artacak ve dünya çapında devletler, büyük mühendislik firmaları nanoteknolojiye ciddi yatırımlar yapıyorlar. Peki Nanoteknolojiye şu an hangi devlet hangi şirket ne kadar yatırım yapıyorlar? Nanoteknolojinin pazarı ne kadar geniş? Hangi ülkede nanoteknolojiye en çok yatırım yapılıyor?

- Bütün dünyadaki toplam yatırım (2005): 6 milyar USD 

- Avrupa Birliği: 3.7 milyar Avro (FP 7) 

- Güney Afrika: 170 milyon USD (önümüzdeki 3 yıl için) 

- İsrail: 230 milyon USD (önümüzdeki 5 yıl için): 45 şirket kuruldu 

- Rusya: 7 milyar USD (sekiz yıl için)

Görüyorsunuz ki listede Güney Afrika gibi hiç beklenmedik bir yatırımcı söz konusu. Demek ki nanoteknolojinin, geleceğin malzeme teknolojisi olacağının farkındalar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da