Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

NC Nümerik Kontrollü Freze Tezgahları

Konu

#1
NC nümerik kontrollü freze tezgahları nelerdir? NC nümerik kontrollü freze tezgahları nasıl çalışırlar? NC nümerik kontrollü freze tezgahları artıları nelerdir? NC nümerik kontrollü freze tezgahları eksileri nelerdir? NC nümerik kontrollü freze tezgahları ne tür işlemlerde kullanılırlar?

“Numerically Control”ün Türkçesi “Sayısal Control” demektir. “NC” kontrollü tezgâh da sayısal kontrollü tezgâh manasına gelir. CNC tezgâhların keşfedilmesinde rolü çok büyüktür. Bir geçiş dönem tezgâhıdır. CNC tezgâhların bulunmasıyla önemini yitirmiş ve piyasada çok fazla kalmamıştır. 


[Resim: mt-1.png]


NC kontrollü freze tezgâhlar imalatlarına göre belirli sistemlerde çalışır. Bunlar bant, şerit ve kart biçiminde olup genelde iş parçasına uygulaması yapılacak bütün işlemler, yapım sırasına göre bantlara kaydedilerek programlanır. Bu bantlar tezgâhın yanında bulunan ve tezgâhı yönlendiren bant okuyuculara takılarak tezgâh istenen işlemleri yerine getirirBenzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Kopya Freze Tezgahları
Son Düzenleme: 02-02-2020, 11:00 AM, Düzenleyen: Hasan AYTAÇ.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task