Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Neden Esprit

Konu

#1
Esprit Yazılımı tüm dünyada imalat yapan 150.000’in üzerinde firma tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. 2000 firma ve 4.000 kullanıcı referansı ile Türkçe imalat yazılımı Esprit, 1996 yılından itibaren Yenasoft güvencesiyle Türkiye pazarında yer almaktadır. 2 Eksen’den 22 Eksen’e kadar Torna, 2 Eksen’den 5 Eksen İşleme’ ye kadar Freze desteği veren en yaygın CAM yazılımıdır.

Kinematik Simülasyon

Esprit, gelişmiş CNC simülasyon yazılımı üreticisi Alman BINARYSPACES firmasını 2008 yılında satın aldı. Kendi arayüzüne %100 Binaryspaces simülasyonunu ekleyerek, piyasadaki en profesyonel simülasyon modülüne sahip olmuştur. DMG, MAZAK ve MORI SEIKI gibi birçok takım tezgah üreticileri OEM olarak, Binaryspaces simülasyon yazılımını kendi tezgahlarında kullanmaktadır.
Bu teknoloji sayesinde, G Kodları cnc tezgaha gönderilmeden önce, tezgahın tüm hareketleri gözlemlenebilir.
Kinematik Simülasyon ile gerçek makine kinematik modeli üzerinden olası dalma, takım kırılması, hareketli eksenlerin çarpma veya limit aşımlarının kontrolü gibi tüm ihtimaller bilgisayar ortamında izlenebilir.
Ayrıca, ölçü kontrolü, kesit alma, üretilen takım yolu ile elde edilen parça ile iş parçasının modelini karşılaştırma işlemlerinin yapılabileceği analiz araçlarına sahiptir.

Sertifikalı Post


Esprit, imalat aşamasından itibaren kompleks tezgah üretici firmaların (DMG, Mazak, Citizen, Emco vb.) mühendisleriyle çalışarak makinenin kinematik özellikleri ve kontrol ünitesi bilgilerini analiz eder. Bu bilgiler ile her tezgaha özel post ve tezgahın gerçek boyutlu çizimini simule eder.
Bu işbirliği sayesinde ESPRIT’ in postu, makine yatırımınızı tam anlamıyla kullanmanız için ihtiyaç duyduğunuz yüksek kaliteli G-kodunu zahmetsizce oluşturur.
Ayrıca ESPRIT’ in açık kod mimarisi, herhangi bir postu kişisel tercihlerinize ve atölye ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde kolayca ayarlamanıza izin verir. Böylece mümkün olan en düşük maliyetle maksimum makine kullanımı ve en iyi parça kalitesini elde edebilirsiniz.

Profit Milling

Patentli olan bu teknoloji; 2, 3, 4 ve 5 eksen kaba ve kaba tekrar işlemelerde kullanılır. Giriş açısı, talaş yükü, yanal kesme açısı ve makine ivmelenmesini optimize ederek en iyi sonucu hesaplar.
Profit Milling’ in Avantajı:
  • 2, 3, 4 ve 5 eksen için kullanılabilir.

  • Hafif veya güçlü her çeşit CNC makineye uygulanabilir.

  • İşleme zamanını kısalttığı için daha az enerji harcanır.

  • Programlama zamanını düşürür.

  • Takım ömrünü beş kat artırır.

  • İşleme zamanını %75 kısaltır.
Profit Turning

Profit Turning , yüksek hızlı kesme metodu olarak geliştirilmiştir. Geleneksel tornalamanın tüm olumsuzluklarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
ESPRIT’ in mevcut kaba tornalama ve kanal açma döngüleri için ek kesim stratejisi olan Profit Turning, üreticilerin daha etkili kesimler yapmalarını sağlayan bir kesme yöntemidir. Düzenli talaş yükleri ve kesme kuvvetleri ile daha verimli kesim yapmalarını sağlar. Böylece takım aşınmasını ve çevrim süresini azaltır.

Kayar Otomat

Esprit, seri üretimde oldukça sıklıkla kullanılan kayar otomat (swiss-syle) tezgahlar için tezgah üreticileri(Citizen, DMG, Star, Tsugami, Miyano, Maier, Tornos, Hanwha, KSI ve Goodway) ile ortak çalışmalar yapmaktadır. Bu sayede hazırlanan özel postu ve gerçek boyut çizimli kinematik simülasyonu ile Kayar Otomatların maksimum verimde çalışmasını sağlar.
Esprit, tek ara yüzle 22 eksen torna kontrolünün yanında (turret, gang, ayna, karşı ayna, 1. ve 2. iş mili) tüm 3D ve 5 eksen yüzey işleme gibi freze yetenekleri ile programlama yapmaya imkan sağlar. Tüm eksenler, iş milleri ve aynalar, canlı takım operasyonlarının senkronize çalışması için gerekli optimizasyonlara ve esnekliğe sahiptir.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task