Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Netbeans - VİZE ve Final Notu Hesaplama Aracı - Görsel Programlama (HAZIR)

Konu

#1
HAZIR MASAÜSTÜ VİZE-FİNAL HESAPLAMA PROGRAMI

Merhaba arkadaşlar sizlere hazır kodlanmış olarak bir program paylaşıyorum.
Burada Netbeans 8.2 programında java dili kullanılarak bir masaüstü vize, final hesaplama uygulaması yapılmıştır.(En altta ek dosyalar alanında indirebilirsiniz.)

Tavsiye edilen diğer konular ; 

-Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Kategorisine Göz Atabilirsiniz ;
Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Programın masaüstünde bu şekilde görünmektedir. (Görsel 1 )
[Resim: Netbeans-Java-VİZE-FİNAL-HESAPLAMA-forum...k.NET_.png]

Netbeans programında ise görüntüsü böyledir ; (Görsel 2)

[Resim: Netbeans-Java-VİZE-FİNAL-HESAPLAMA-forum....net-1.png]


MUTLAKA OKUYUN  ;  NOTLAR ; 

 Not 1 : Program  kullanıma hazır bir halde zip/rar şekindedir. Daha sonra import etmeniz gerekmektedir.
 Not 2 : Program içerisinde reklam bulunmaktadır. (Label olarak görselde gördüğünüz gibi ismimi yazmaktadır. Bir de JForm üzerinde de bir title eklenmiştir. Bu dosyayı ödev veya herhangi bir şey olarak kullanmak istiyorsanız bu dediklerimizi kaldırın veya düzenleyin. Bundan başka silmeniz veya değiştirmeniz gereken yer yoktur.
 Not 3 :  Bu dosya sizlerin çalıştığınız gibi hazırlanmıştır. Aşağıya salt kaynak kodlar konulacaktır.
 Not 4 :  Ödev olarak kullanacak arkadaşlar  programlarınızda benzerlik olmaması adına lütfen renkleri, panel formlarını, yazı fontlarını veya element yerlerini değiştirmeleri tavsiye edilir. 
Not 5 : Herhangi bir hata gördüğünüzde lütfen yorum yaparak bilgilendirin ve düzenleyelim. Sizlerde yaptığınız programları insanlarla paylaşabilirsiniz.

Rar/Zip Şifresi :  " Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!) " idir.

Sadece (SALT) Kodlar(Az da olsa bilgisi olanlar için)

Bir butona temizleme kodu eklemek  ; ( X,y ve  z olarak değişkenler verilmiştir. Bunu bir butona atadığınız zaman o butona basılırsa altta belirttiğimiz (textfieldler) alanlar resetlenir. Uyarı : Aşağıdaki örnekte 2 adet( X ve Y) ve 1 adet label elemeni vardır. eğer u alanlar siz de fazla ise bunları çoğaltmanız veya az ise azaltmanız  gerekir. İçerisine ise " null " yazarak boş bırakmış oluyoruz. isterseniz sadece (" "); yaparak da kullanabilirsiniz. ; 
KODLAR ; 
Kod:
jTextFieldX.setText(null);
        jTextFieldY.setText(null);
        jLabelZ.setText(null); -> Bunun yerine jLabel1.setText("Sonuç:"); yazabilirsiniz.

Bir butona hesap yaptırmak ;  Bir butona hesap yaptırmak için her zaman olduğu gibi o butona sağ tıklayın -> Events - > Action -> Actoinper... Tıklayın ve o alana otomatik gidin. İlk olarak butonlardan alacağımız bilgileri kaydetmek için aşağıdaki ilk 3 satırı yazıyoruz. Daha sonra bu verileri String'den -> İnteger'a çeviriyoruz. (X1= .... x2=.... satırlarında.)
Daha sonra istediğiniz işlemi yapıyoruz ve bir label'e her şeyi gönderiyoruz.(Örneği burada yapılan işlem jlabel1 alanına gönderilmiş.
KODLAR ; 
Hide Post
İndirmeden not ekleyeyim ; Şuan bilgisayar başında değilim düzeltemiyorum ve pek hatırlamıyorum. Vize ve final yerini karıştırmış olabilirim. O yüzden bir kontrol edin. (3'ü aynı yöntemdir.)
1  -a'yerine b b 'yerine a yazarak  yapabilirsiniz. 
2-  double ort hesaplamasında x1 yerine x2 , x2 yerine x 1 Smile  
3- o da olmadı 0.40 yerine 0.60, 0,60'yerine 0.4 Yazabilirsiniz (Güncellendi)

Rar/Zip Şifresi :  " Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!) " idir.
.rar Netbeans(Hazır)-Java- VİZE - FİNAL HESAPLAMA - forum.makineturk.NET_rar.rar (Dosya Boyutu: 17.8 KB | İndirme Sayısı: 36)
Son Düzenleme: 04-06-2020, 01:49 PM, Düzenleyen: Hasan AYTAÇ.
Cevapla
#5
(03-29-2020, 09:36 AM)yunusnacar24 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)teşekkürler

Rica ederim ne demek her zaman Smile 

(03-30-2020, 11:28 AM)0011 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)Teşekkürler

(03-30-2020, 04:36 PM)cttncttn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)teşekkürler

Sizlere de rica ederiz  21. yy'da nick veya isim bile kullanmaktan aciz arkadaşlar.  Bu tarz isimler belli aralıklarla otomatik olarak silinmektedir. 
Not : daha sonraki meslek hayatınızda bile kullanabileceğiniz sistemleri unutmayın lütfen Smile
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task