Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

Oligomer Nedir?

Konu

#1
Oligomer nedir? Oligomer nerede kullanılır? Oligomer avantajları nelerdir? Oligomer nasıldır? Oligomer kimyasal bileşeni nedir? Oligomer artıları nelerdir? Oligomer eksileri nelerdir? Oligomer avantajları nelerdir? Oligomer dezavantajları nelerdir?

Küçük molekül ağırlıklı polimerizasyon ürünlerine oligomerler denir. Örneğin; iki monomerin birleşmesi dimer, üç monomerin birleşmesi trimer dört monomerin birleşmesi tetramer verir ve zincir büyümesi bu şekilde ilerler. 

Düşük molekül ağırlıklı polimerler ve oligomerler belli bir mekaniksel dayanımın arandığı alanlarda kullanılamazlar. Destillenebilirler ve kolayca uygun çözücüierde çözünürler. Kesin bir s ınır olamamakla beraber, polimerizasyon derecesi 1000 ve daha yüksek olan polimerler kauçuk ve plastik amaçlı kullanım için uygundur. Ancak, yüzey kaplamaları ve yapışkan üretimi gibi alanlarda ise düşük molekül ağırlıklı polimerlere gereksinim duyulur.

Trimer, tetramer veya daha yüksek oligomerler doğrusal ya da siklik yap ıda olabilirler. Örneğin, formaldehit siklik trimer verebileceği gibi (trioksan), aşağıd

Her zaman geçerli olmamakla beraber genellikle, polimerizasyon derecesi 10 dan büyük olan, yani en az 10 monomer biriminin birbirine bağlanarak oluşturmuş olduğu zincirlerden oluşan sistemler polimer olarak varsayılır. Daha az sayıda monomer (dekamerden küçük) içeren zincirlerden oluşan bir sistem ise oligomer olarak dü şünülür. Dimerler genellikle doğrusal yapıda moleküllerdir. a göterildiği gibi polimerik ürüne de dönü şebilir. Benzer şekilde asetilen de siklik trimere (benzen) veya poliasetilene dönüşebilir.

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Polimerlerin Bozunması

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 02-02-2020, 11:00 AM, Düzenleyen: Hasan AYTAÇ.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task