Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim  MAKİNETÜRK İletişim
MAKİNETÜRK İletişim  MAKİNETÜRK İletişim

Otomat Torna Tezgahı Nedir?

Konu

#1
Talaşlı imalat sektöründe çok büyük bir yeri olan tornacılıkta kullanılan otomat torna tezgahları, tornacılığın vazgeçilmez bileşenlerindendir. Otomat torna tezgahları, çeşitli ürünlerin talaşlı bir şekilde işlenmesinde çok yaygın kullanılan torna tezgahı tipleridir. Peki otomat torna tezgahı nedir? Otomat torna tezgahı nasıl çalışır? Otomat torna tezgahında ne tür parçalar işlenir? Otomat torna tezgahı nerelerde bulunur?

Tezgâhta kullanılacak kamlar, ilgili operasyona göre kam tasarımcıları tarafında çizilir ve çizilen bu Şekle göre kamlar imal edilir. İmal edilen bu kamlar tezgâhın ana mili üstündeki yerlerine takılır. 

[Resim: OTT.png]
Mekanik olarak ayarlanan tezgâh, tam otomatik tornalama yapabilir. Çok sayıda küçük parçaların imalatında kullanılır. Günümüz CNC torna tezgâhlarının kam versiyonları da denilebilir. Tezgâh ayarı, üstünde bulunan kamların yer ve konum değiŞtirmesiyle yapılır. Tornalanacak silindirik çubuklar otomatik olarak tezgâha sürülür.  Bu tezgâhlarda her çeşit hareket (, iş parçasının çözülmesi/bağlanması, iş parçası sürme kesici takımların değiştirilmesi ve talaş kaldırma işlemleri) özel olarak tasarlanmış ve imal edilmiş olan kamlar yardımı ile yapılır. 
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task