Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Otto Ve Miller Çevrimlerinin Karşılaştırılması

Konu

#1
Otto çevrimi ve Miller çevrimlerinden hangisi daha verimlidir? Otto çevrimi ve Miller çevrimlerinin farkları nelerdir? Otto çevrimi ve Miller çevrimlerinin benzerlikleri nelerdir? Otto çevrimi ve Miller çevrimlerinin artıları ve eksileri nelerdir? Otto çevrimi ve Miller çevrimlerinden avantajları ve dezavantajları nelerdir? 
Otto çevrimi ve Miller çevrimlerinden hangisi daha ekonomiktir?

Egzoz sıcaklığı dışında iki çevriminde sıcaklık değerleri yaklaşık eşittir. Düşük egzoz sıcaklığı daha uzun olan genişleme stroku sırasında daha az enerjinin kayıp olduğunu gösterir. Miller çevriminde basınçlar aşırı doldurma etkisiyle daha yüksektir. Ortalama indike basınç, termik verim ve net iş gibi parametrelerin Miller çevriminde daha yüksek olması, bu çevrimin Otto çevrimine göre üstünlüğünü açıkça göstermektedir. Miller çevriminin bu büyük üstünlüğüne rağmen dezavantajı sübap siteminin karmaşıklığı ve buna bağlı şekilde yükselen m İki çevrimde de yanma stroku başlangıcında sıcaklıkların, kendiliğinden tutuşma ve vuruntu problemlerine yol açmayacak kadar düşük olması önemlidir. Miller çevriminde düşük egzoz sıcaklığı, daha büyük genişleme soğumasının (yaklaşık eşit maksimum sıcaklıktan) bir sonucudur. aliyetidir.

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Motorlardan Daha Yüksek Performans Elde Etmek İçin


İçten Yanmalı Motor Tiplerinin Ortalama Verimlilik Değerleri
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da