Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MT- Mekanik Saat Bakım/Onarım 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: ARTIK ÜYE OLURKEN AKTİVASYON MAİLİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.ÜYE OLDUĞUNUZDA ÜYE OLDUĞUNUZ MAİL ADRESİNE OTOMATİK BİR ŞEKİLDE RASTGELE BİR ŞİFRE GÖNDERİLECEKTİR.(Yine hata yaşayanlar bizlere mail atabilir.)

PACKING KEÇE Nedir ?

Konu

#1
PACKING KEÇELER

Packıng keçeler hidrolik silindirlerde piston ve boğaz kısımlarda kullanılırlar.
Boğaz packingleri pamuklu beze NBR uygulanarak üretilmektedir.Boğaz packıngleri bir adet bezli alt manşet,üç adet bezli ara manşet,iki adet NBR kauçuk ara manşet ve bir adet POM ön manşet olmak üzere toplam yedi manşetten oluşmaktadır.
Piston packingleri ise bir adet bezli alt manşet,bir  adet bezli ara manset ve bir adet POM ön manşet olmak üzere toplam üç parçadan oluşmaktadır. Özel durumlarda bezli ara manşet sayısı arttırılabilir. 
Hidrolik silindirlerde packing kullanımı için parçalı tip boğaz ve piston dizaynı kullanılması gerekmektedir. Packinglerin diğer sızdırmazlık elemanlarına göre en önemli avantajı, parçalı tip dizayndan dolayı ayarlanabilir  keçe kanalı yüksekliği,daha hassas olmayan kayma yüzeylerinde çok daha iyi sonuçlar vermesidir. Montaj sırasında packıng manşetlerini aşırı sıkıştırmak, yüksek sürtünme kuvvetleri,aşırı ısınma ve düşük basınçlarda vibrasyonlu çalışma gibi sorunlar yaratabilir.Şayet kapalı tip keçe kanalı kullanılıyor ise, manşetleri 45 derece keserek ve kesilen manşetleri birbirlerine 75 er derecelik açı olacak şekilde ayarlanarak kullanılmalıdır. Kapalı tip keçe kanallı sistemler çok zorunlu kalınmadıkça kullanılması pek tavsiye edilmemektedir .NBR uygulamalı packing keçelerin yanı sıra özel koşullar için FKM(vıton)uygulamalı packıngle özel olarak imalat yapılabilir.Packing keçe serileri -30 ile + 105 derecede maksimum 400 bar basıncta görev yaparlar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task