Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Plastik Enjeksiyonda Dağıtıcı ve Meme Isıtıcıları

Konu

#1
Plastik enjeksiyonda dağıtıcı ve meme ısıtıcısı nedir? Plastik enjeksiyonda dağıtıcı ve meme ısıtıcısı ne işe yarar? Plastik enjeksiyonda dağıtıcı ve meme ısıtıcısı nasıl çalışır? Plastik enjeksiyonda dağıtıcı ve meme ısıtıcısının görevi nedir? Plastik enjeksiyonda dağıtıcı ve meme ısıtıcısı çalışma prensibi nedir? 

Isıtıcılar (dağıtıcı ve meme ısıtıcıları) Sıcak yolluk sisteminde kullanılan ısıtıcılar üçe ayrılır. 

- Fişek rezistanslar: Fişek rezistanslardan en iyi biçimde verim alınabilmesi için fişek rezistansların manifolda takılacağı yuvanın pisliklerden arındırılmış ve H7 toleransında işlenmiş olması gerekir.  Seçilen manifold tipine göre çeşitli çap, boy ve wattlarda üretilen fişek rezistanslar sıcak yolluk dağıtıcısını ısıtmak amacıyla kullanılır. 

- Fleksible (Esnek) rezistanslar Fişek rezistanslara alternatif olarak sıcak yolluk dağıtıcılarının ısıtılmasında kullanılır. Manifold formuna göre fleksible ısıtıcıları kıvırırken belirli radyüslere uyulmalıdır. Fleksible ısıtıcılar keskin köşeli olarak kıvrılmamalıdır. Homojen bir ısıtma yaptığından daha avantajlıdır. Montajı ve bozulma sonrası değiştirilmesi fişek rezistanslara göre daha zordur. 


- Spiral rezistanslar: Plastik enjeksiyon kalıplarında daha fazla temas yüzeyine sahip olması ve iyi bir ısı iletimi gerçekleştirebilmesi sebebiyle dikdörtgen spiral rezistanslar daha çok tercih edilmektedir.  Sıcak yolluk memesinin üstünde kullanılan ve plastiği ısıtmada kullanılan ısıtıcıdır. Spiral rezistanslar termokupullu ve termokupulsuz olarak silindirik, kare ve dikdörtgen tel kesitlerinde ihtiyaca göre çeşitli çap, boy ve wattlarda üretilebilir. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Plastik Enjeksiyon Kalıplarında Giriş Kanalları
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task