Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Plastik Vakum Kalıplarının Yapım Resimlerinin Çizimi

Konu

#1
Plastik vakum kalıplarının yapım resimleri nasıl çizilir? Plastik vakum kalıplarının yapım resimleri nasıl yapılır? Plastik vakum kalıplarının yapım resimleri nasıl çıkarılır? Plastik vakum kalıplarının yapım resimleri yapılırken hangi programlar kullanılır? Plastik vakum kalıplarının yapım resimlerinin yapılırken nelere dikkat edilir? Plastik vakum kalıplarının yapım resimleri çıkarılırken neler gösterilir? Plastik vakum kalıplarının yapım resimleri neyi göstermelidir? Plastik vakum kalıplarının yapım resimleri nasıl olur? 

[Resim: Screenshot_13-1.png]

Vakum kalıbında yapılacak ürünün ve kalıbın tasarımı gerçekleştirilirken gelişmiş bilgisayar programlarından (akış analiz, tasarım ve cad-cam programları) faydalanılmaktadır. Gelişen teknoloji ürün geliştirme olgusunu bilgisayar ortamına taşımıştır. Ürün geliştirme çevriminin analizi, geliştirme sürecinin tüm aşamalarında prototiplere ihtiyaç duyulmaktadır. Tasarım aşaması tamamlanmış kalıp için imalata uygun olarak yapım resimlerinin çizimi yapılır Bazı durumlarda ürünlerin mekanik tasarımına uygun hızlı prototipleri yapılmaktadır. Kuşkusuz günümüzde bir ürünün başarıya ulaşabilmesinin altında yatan en önemli faktörlerden birisi de kullanıcı ilişkisi, estetik ve işlevsellik açısından doğru olarak tasarlanmış olmasıdır. 

Plastik vakum kalıplarının üretimi üç aşamalı süreçte gerçekleştirilir. Bunlar: 

- Tasarlanan kalıp elemanlarının yapım ve montaj resimlerinin çizilmesi aşaması, 

- Yapım resimlerine uygun olarak kalıp elemanlarının imal edilmesi ve montajının yapılıp denemesi aşamasıdır. 

- Ürün tasarımı ve akış analizlerinin yapılması ile kalıp tasarımının yapılması aşaması, 

Tasarımı yapılmış kalıbın önce kroki resminin çizilmesinde fayda vardır. Yapım resmine başlamadan önce kroki resim üstünde kalıpla ilgili tüm sorunların çözülür ve değerlendirmeler yapılır. Daha sonra kalıp elemanlarının yapım resimleri teknik resim kurallarına ve aşağıda anlatılan işlem sırasına uygun olarak yapılır.

[Resim: Screenshot_12-3.png]

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Vakum Kalıplarında Kullanılan Hpp-Homopolimer Polipropilen Malzemesi

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Plastik Vakum Kalıbı Nedir? Özellikleri Nelerdir?


.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da