Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Pnömatikte Kullanılan Kompresör Tipleri Nelerdir?

Konu

#1
Pnömatikte kullanılan kompresör tipleri nelerdir? Pnömatikte kullanılan kompresör tiplerneleri içerir? Pnömatikte kullanılan kompresör tiplerinden en iyisi hangisidir? Pnömatikte kullanılan kompresör tiplerinden en kötüsü hangisidir? Pnömatikte kullanılan kompresör tiplerinden hangisinin verimi en yüksektir? Pnömatikte kullanılan kompresör tiplerinin en güçlüsü hangisidir? Pnömatikte kullanılan kompresör tiplerinin özellikleri nelerdir? 

- Kayar kanatlı (paletli) kompresör:  Genelde sessiz çalışmakta olan kompresörlerdir.  Bir rotora yerleştirilen kanatlar (paletler) dönüş hareketinde merkezkaç kuvvetiyle cidarlara doğru savrulurlar. Kanatlar arasındaki havanın hacmi eksantriklik sebebiyle azalır böylece hava sıkıştırılır. 

- Roots tipi kompresör: Havanın basınçlandırılması bu şekilde gerçekleşir. Düşük basınçlarda çalışmakta olan bu kompresörler vakum pompası olarak kullanılırlar.  Pompa gövdesinde birbiriyle ters dönen iki rotor mevcuttur. Her rotor basma ağzına açıldığında basma hattından geriye doğru bir direnç oluşur. 

- Diyaframlı kompresör: Yağsız çalıştıkları için genellikle gıda, kimya, ilaç ve tekstil piyasasında kullanılırlar.  Tıpkı pistonlu kompresörlerdeki gibi kompresörün krank kolu ile ileri-geri hareketi gerçekleşir. Kola bağlı bir diyafram da ileri-geri hareketini emme ve basmaya dönüştürerek basınçlı havayı üretir. 

- Türbin kompresör: Yüksek devirde dönen bir rotor üzerine kanatlar açılmıştır. Bu kanatlar havayı emer ve havayı aralarında sıkıştırarak basınçlandırır.


- Pistonlu kompresör: Yüksek basınçlara çıkılabilir. Ancak yüksek basınçlarda kademe sayısı artar.  Bu tip kompresörlerin kullanımları son derece yaygındır. Kompresörün krank kollarının hareketiyle emme hareketinde havayı alır basma hareketinde ise emdiği havayı sıkıştırır. 

- Vidalı kompresör: Genelde 7-13 bar arası çalışırlar.  Havanın basınçlandırılması birbirlerinin tersi yönünde dönen iki helis dişli rotorun arasında havanın sıkıştırılması ile sağlanır. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da