Ana içeriğe devam edin.

MT-TOPLULUK

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Başta Türkiye olmak üzere her yerde kendini geliştirme odaklı projeler geliştirmeyi ve içerik üretmeyi hedefleyen bir projeyiz. Burada herkes bir şeyler yapmak zorunda. Evet sen yardım alıyorsan yardım etmeyi de öğrenmen gerek.Mühendislik,tasarım,ücretsiz eğitimler gibi bir çok şey seni bekliyor.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

MAKİNETÜRK İletişim 
MAKİNETÜRK İletişim 

Duyuru1: Son zamanlarda aktvasyon maili üye olmak isteyenlere ulaşmakta zorlandığı tespit edilmiştir. Arka planda çalışmalar başlamıştır, sorun düzelecektir.
Duyuru2: Hesabını AKTİF edemeyen arkadaşlar " makineturkinfo@gmail.com " adresinden hesabını aktif edebilir.

Polimer Kimyasında Polibenzimitazoller ve Polibenzoksazoller

Konu

#1
Polimer kimyasında polibenzimitazoller ve polibenzoksazollerin yeri nedir? Polimer kimyasında polibenzimitazoller ve polibenzoksazoller hangi alanlarda kullanılırlar? Polimer kimyasında polibenzimitazoller ve polibenzoksazoller sanayide kullanılırlar mı? Polimer kimyasında polibenzimitazoller ve polibenzoksazoller nelerdir? Polimer kimyasında polibenzimitazoller ve polibenzoksazoller hangi kimyasal bileşiklerden meydana gelirler? 

Teraftalik asit ve 4,6-diamino-1,3-benzendiol dihidroklorürün kondensasyonuyla elde edilen polimer, polibenzoksazollerin yap ısına tipik bir örnektir.  Polibenzimitazoller, ıslya dayanıklı malzemelerin üretiminde ve yine ısıya dayanımın gerektiği yüzey kaplamalarında kullanılır. Polibenzoksazollerde ısıl kararlılığı yüksek polimerlerdendir. 

[Resim: Screenshot_6-9.png]

Teraftalik asitle 2,5-diamino-1,4-benzenditiyol dihidroklorür kondensayonu ile heterosiklik halkadaki oksijenle kükürtün yer de ğiştirmesi sağlanabilir.


[Resim: Screenshot_7-9.png]

Aromatik tetramin ile dikarboksilik asit veya dikarboksilik asit  esterlerinin kondensasyonuyla sentezlenirler. İlk aşamada 300 °C den düşük sıcaklıklarda sürdürülen polimerizasyon sonucu çözünebilir polimer elde edilir. İkinci aşamada sıcaklık yükseltilerek çapraz bağlı yapıya geçilir.  Aromatik diasitlerin difenil esterleri yüksek molekül ağırlıklı ve ısıya dayanaklı polimer verir. Polimerizasyon genellikle iki aşamada gerçekleştirilir. 

Benzer Konular:

Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)

Poliester Nedir? Poliester Ne Demektir?


Linkleri görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor. (Sitemize üyelikler ücretsizdir!)
Son Düzenleme: 02-23-2020, 10:15 AM, Düzenleyen: UğurUygun.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task